| anonim_4396 a întrebat:

am tot avut o problema in ultima vreme in sensul ca nu stiu ce se intampla cu memoria mea, uit lucruri care in mod normal nu le-as fi uitat, sunt cu capul in nori, nu ma pot concentra, mai ales ca ma doare capul de fiecare data cand vreau sa invat.
Fac pauze de studiu, 10-15 minute, dar tot nu tine, iar scoala la care am fost nu punea accent pe gandirea logica (ceea ce imi trebuie la facultatea asta), ci pe memorie. Acum imi este foarte greu sa ma adaptez, ca sa nu mai spun ca sunt si foarte sensibila in legatura cu inteligenta mea, iar faptul ca una dintre colegele de camera (stau la camin) imi spune "nu prea subtil" ca "nu prea gandesc" doar ma face sa ma simt si mai neincrezatoare, mai ales ca am probleme in legatura cu increderea in sine.
O alta problema ar fi ca nu stiu cum sa ma descurc cu treburile casnice, deci nu as putea sa-mi fac clatite sau sa gatesc, nici daca mi-ai da bani. Aparent asta este o alta portita de a ma insulta si a crede ca sunt bleaga, desi consideram ca am treburi mai importante decat sa dau cu matura (inca o insulta cum ca nu pun mana niciodata pe matura, desi acasa i timp ce mama era plecata, asta faceam).
Cred ca am nevoie de un specialist, nu stiu ce sa ma fac. Oricat as incerca nu reusesc sa-mi aduc aminte niste detalii legate de lectia anterioara la cursuri, desi am invatat zilele trecute. Stiu ca probabil nu voi obtine nici un raspuns din cauza intrebarii prea lungi. Macar ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Hmm, citeste mai multe informatii despre suplimentul pentru memorie Revitalum Mind Plus. Te poate ajuta si este 100% natural

| Nadia18 a răspuns:

Poate ai o problemă pe care nu o poţi rezolva, eşti stresată sau pur şi simplu eşti prea "moale" şi nu te implici în anumite treburi/lucruri. Şi eu mă abţin uneori să fac unele lucruri din cauză că mi-e frică să nu râdă de mine sau din cauză că nu pot face foarte bine acel lucru. Nu ştiu cum să zic, dar cred că această problemă va avea o rezolvare. happy