| Blackwoman27 a întrebat:

ma doare burta, spatele, am greturi, ameteli, ma doare capul si am diaree.Ieri ca si astazi am vazut pe lenjeria intima o pata maronie si o "bulinuta" mica mica de sange.De la 8:30 dimineata tot am dureri am stat si in pat, nu am pofta de mancare am amncat doar 2 feliute de salam, o prajiturica si o felie de pate pe care le-am mancat in sila.Am 13 ani. Ce se intampla cu mine?crying

Răspuns Câştigător
| inainnes a răspuns:

Iubita mea, mai mult ca sigur este vorba de prima menstruatie. Eu am avut-o la 12 ani. Durerea de burta si de spate e specifica menstruatiei. Le vei avea in fiecare luna de acum inainte. Iar faptul ca iti e greata si ai diaree se poate sa fie rezultatul unei indigestii. Ai mancat ceva ce nu ti-a cazut bine. Si amandoua adunate la un loc fac destul de urat. Dar nu e cazul sa te sperii. De acum inainte trebuie sa ai mare grija, si ma refer la relatia cu baietii. Oricum tu esti foarte tanara, dar e cazul sa iti faci instructajul de femeie de pe acum. Si cea mai potrivita persoana sa iti spuna toate astea e mama ta. Sa nu iti fie rusine sa vorbesti deschis cu ea. Daca nu ea, bunica ta. Te pup si ai grija de tine.

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ia si tu un ibubofren si stai linistita in pat.Acum este un pic mai greu pana o sa se regleze.Sanatate!

| Papusik a răspuns:

Daca nu ti-a venit menstruatia iti poate veni acum.
Daca ti-a venit menstruatia si ai facut sex s-ar putea sa ai un bebe sad

| maya_1438 a răspuns:

Daca nu ti-a venit menstruatia inca ar putea sa-ti vina acum.NUstiu sa-ti zic mai multe findca mie mi-a venit menstruatia la 11 ani si 2 luni