| CataSmartu a întrebat:

Buna TPU, ma numesc Catalin si sunt pe clasa a-9-a am o problema mai complicata, e cam lunga dar nu va pierdeti timpu daca o cititi :
Deci de obicei dimineata ma gandeam de fiecare data daca exista o solutie prin care sa raman acasa, sa nu merg la scoala, insa de fiecare data (aproape) mama reusea sa ma trimita obligat laughing. De Miercuri ea s-a angajat, iar eu ma trezesc singur dimineata, tata fiind si el la munca, deci cum va spuneam de Miercuri eu n-am mai fost la scoala, un prieten de-al meu isi ea si el gheosdanul si e la mine acasa la ora 8:00. Fumam, ne uitam la filme, bem cafea si timpu zboara.
Acum vine problema adevarata :parinti lui au aflat de cele intamplate si el ma dat de gol parintilor sai, ce sa fac sa nu afe parinti mei?(Promit ca de maine plec la scoala, poate sau cred nu stiu laughing, serios ma duc)

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Asa faceam si eu, si in curand am abandonat scoala, eram in clasa a 10 happy
acu imi pare rau,acum fac scoala la seral.
Am varsta la care trebuia sa fiu deja la facultate.
Am fost la fel ca tine,asa gandeam si eu, dar oare de ce nu mai am eu varsta ta, si mintea de acum.

| CataSmartu explică (pentru Liviu):

Am ajuns la vorbele tale rolling on the floor, is in aceiasi situatie ca tine acum!

5 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

Crede-ma,ca cineva care scrie "gheosdan" are mare nevoie sa mearga la scoala! Daca esti prins, este spre binele tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am înțeles din ce am citit de ce te deranejază să mergi la școală.Te supără cineva sau ceva acolo? Sau pur și simplu ai chef să freci menta degeaba?
Există probabilitatea ca părinții tăi totuși să nu afle.Mă gândesc că nu au disponibilitatea necesară ( părinții prietenului tău) să stea să te pârască pe tine.
Sfatul meu este să te duci la școală și dacă află ai tăi și dacă nu află.Se vor aduna goluri pe care îți va fi greu să le umplii mai târziu.
Baftă!

| CataSmartu explică:

Pentru yume : Fac naveta si trebuie sa ma trezesc la 6:30...seara ma culc la 00:00 si na... mi-e lene sa ma pregatesc.

| CataSmartu explică:

Oricum va multumesc, am rezolvat problema...le-am spus chiar eu ce s-a intamplat si le-am spus ca nu se mai repeta, am facut rost de scutire medicala.