| Sunshine ♥ a întrebat:

TPU!

ma puteti ajutha urgent?

am nevoie de niste idei pentru o compunere de toamna care sa aiba titlul "Pastel de toamna"...va rog mult.am nevoie urgentha

dau fundita pentru cele mai frumoase idei:*

Răspuns Câştigător
| Sun life a răspuns:

Pai incerca sa descrii un peisaj.Pt ca daca vei folosii tot felul de figuri de stil, metafore, epitete, personificari, aliteratii, asonante va fi frumos si placuthappylove struck. incerca daca vrei sa te inspirii de pe internet. Dar nu folosii chiar cuvintele de acolo pentru ca poate sunt colegi de-ai tai mai neinpirati si vor copia poate de unde gasesesti tu si se va da seama ca este copiat

4 răspunsuri:
| Borgir a răspuns:

Pai as putea recomanda sa citesti Cosbuc pentru inspiratie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idea mea ar fi ca oricum ai face compunerea aia sa scrii naibii in romana, de exemplu: ma puteti ajuta urgent? altfel risti sa pari analfabet(a)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baaaa da-mi mie aia de la nu stiu ce ai inteles

| IRina_1305 a răspuns:

Pastel de toamna. hmm.
Poti folosi in antiteza ideea de "pastel" care se refera, prin definitie, la culori vii ce insipira delicatetea si ideea care iti vine prima oara in minte cand te gandesti la "toamna", si anume, totul cade in nostalgie, totul devine din ce in ce mai pustiu, iar culorile nu sunt nici pe departe pastelate.
Poti spune ca o culoare poate fi o prisma prin care fiecare vede totul sub forma pe care el o vrea, si chiar daca toamna este trista, felul in care fiecare isi coloreaza viata poate face din toamna un pastel happy