| anonim_4396 a întrebat:

mai ales fetelor pentru ca lor le adresez aceasta intrebare. Voua ce subiecte de discutie va place sa discutati cu un baiat de care va place?

Răspuns Câştigător
| AnonymousB a răspuns:

Daca de abia il cunosc vorbesc despre muzica,filme, hobbi-uri, ce ii place lui sau mie, ce nu ii place si ce nu imi place, spunem glume sau discut diferite situatii(gen eram,, acolo,, si faceam,, aia,, si s-a intamplat chestia aia. Sau bunicamea face... si etc )si spun din cand in cand ceva despre mine. Sau ii pun multe intrebari laughing si nu mai tac. (multora le place ca nu tac laughing ) daca il stiu de ceva timp vorbesc intamplari, amintiri cam aceleleasi lucruri. happy

5 răspunsuri:
| →Alee׃╳← a răspuns:

In cazul acesta cred ca trebuie sa fii o persoana deschisa, sa vorbesti despre orice gand, traire si dorinta pe care o ai. E foarte important ca acea persoana sa te cunoasca exact asa cum esti tu. E nevoie de sinceritate si libera exprimare. Din moment ce acea persoana incepe sa te cunoasca si observa relaxarea pe care o ai in prezenta ei (adica nu te chinui sa vorbesti, sa cauti cine stie ce subiect) lucrurile merg de la sine.
Din pacate acest lucru nu tine doar de tine.E nevoie ca si persoana respectiva sa isi doreasca sa poarte o conversatie. Degeaba incerci tu sa te bagi in seama, sa pui tot felul de intrebari, iar raspunsul sa fie sec: "bine","da","nu" pentru ca asa nu ajungi nicaieri.
Subiectele de discutie, in general, vin de la sine; nu trebuie sa iti impui ceva anume, sa cauti ceva special.(Ex. comentarea unei piese, videoclip, pareri despre carti citite, experiente de viata, amintiri din "copilarie", filme, parinti, prieteni, viata sexuala, etc. dar toate astea vin pe moment, nu trebuie sa zici acum discutam despre x sau y). happy

| Beccaaa a răspuns:

Despre orice, ca sa ne cunoastem foarte bine.

| DiaAndra a răspuns:

De exemplu mie cand imi place obisnuiesc sa-l intreb cat mai multe chestii despre el ca sa nu creada ca sunt narcisista si vorbesc numai despre mine si de obicei glumes cu el... uneori chiar glumite mai perverse big grin

| frouzz a răspuns:

Sex

| MissKattyBlack a răspuns:

Hobbi-uri, viata ( in general) si glume si chestii care te fac sa razi( despre colegi, prieteni, animale, intalniri)...