| AndreeaShrott a întrebat:

Mai am o luna de zile pana la examene si desi sunt constienta ca m-am pregatit bine am emotii. Cum sa scap de ele? La simulari am avut mari emotii (nu pot sa-mi explic de ce) drept pentru care am tremurat din primul pana in ultimul minut. Cum scap de ele? Si ce pot sa fac aca sa iau o nota mare la examen(pe langa invatat)?

1 răspuns:
| AltcinevaPeAcestCont a răspuns:

Mda...aşa eram şi eu când să dau examenul de admitere la liceu. Dacă te-ai pregătit bine, de ce ai emoţii? Înseamnă că totuşi îţi este frică.Tu nu trebuie decât să te concentrezi, să stai cu nasul doar în foaia ta şi nimic mai mult. Dacă tu tremuri la simulare cum va fi la examen? Încearcă să-ţi învingi teama.Totul are o sursă, trebuie să scapi de ea! Motivul ar putea fi teama de a pica sau eu ştiu...de a nu lua nota dorită! Dar dacă eşti pregătită n-ai de ce să-ţi fie teamă. Curaj şi succes!