| anonim_4396 a întrebat:

Mai am putin si intru la liceu, dar problema e ca nu stiu ce liceu sa urmez pentru a deveni politista... Va rog sa ma ajutati, daca imi puteti spune ce trebuie facut pentru aceasta meserie si mai ales ce trebuie sa fac pentru a fi admisa la academie! sorry.

1 răspuns:
| Vince a răspuns:

Iti dau un sfat cu draga inima, nu merge la un liceu militar (acesta este necesar pentru a devenii politista), pentru ca iti vei distruge tineretea, viata.Nu ii usor sa fii mereu sub comanda. Orienteaza-te spre altceva, numai nu spre o viata sub comanda altora, si plina de riscuri.