| RoRoxana a întrebat:

Buna TPU:*
Mai devreme am postat o intrebare insa nu a fost publicata.Va rog am nevoie de ajutorul vostru!sadAzi dimineata am varsat suc pe telefon(Nokia2730). L-am sters si mergea, nu avea nimic. Apoi cand am fost in oras imi aparea ceva pe ecran... ceva legat de SIM.Peste o ora, doua mi s-a inchis.Acum cand am ajuns acasa l-am pus la incarcat(desi cand s-a inchis avea baterie)si nu se mai deschide.Deci va rog sa ma ajutati ce as putea sa-i fac? M-am certat si cu parintii foarte rau din cauza asta. Ce credeti va mai functiona?
(Va rog sa-mi postati intrebarea).crying

Funda!

Răspuns Câştigător
| AsiSoyYo a răspuns:

DA cred dar ar trebui mai intai sa vb cu parintii tai, sa le ceri scuze si sa le spui ca nu se va mai repeta. Vezi si uh ce le spui. happy
Apoi intra pe net si cauta Nokia2730 cum se poate repara. DAca nu gasesti poti merge la un reparator de telefoane. Costa minim-mum 150 Ron. DAca ai bani stransi le spui parintilor ca ai vrea sa til repari. ADca ai mai mult si iti permiti un telefon mai bine cumperi happy. Dar poti sa til repariwinking. DAca pe siteul de mai sus nu gasesti incearca pe reparatori de telefoane. GAsesti. DAca esti din cta

3 răspunsuri:
| RoRoxana explică:

Nu thu ca mi l-o reparat vecinuu':X
Si aqu' merge nu mai are trebuielaughing
Si nu era asa de nervoasa mamalaughingMi-o tinut o predica si Pah.o plecat in oraslaughingDa' prietena mea Aurora ce mai face?laughingMai arzi in flacari?rolling on the floor

| DeeaLove08 a răspuns:

Incearca sa te uiti la cartela, sa vezi daca e in regula, daca iti aparea pe ecran ceva legat de sim; poate s-a deteriorat cartela, sau ceva. daca nu e asa, du-te in locul de unde l-ai cumparat sau intr-un loc unde il poti repara( de preferat sa fie un fel de reprezentanta de la firma de la care ai abonament/cartela pentru ca poate fi vorba de cartela, cum ti-am mai zis). daca e in garantie si mai bine! bafta! funda?

| Ruxy_3928 a răspuns:

Pfff may roxy laughing u nu esti normala laughing))) trebuia sa imi spui mie ca te ajutam ca sa mi so intamplat si mie cu un tel laughing

tzio intrat sucu la un card mic din el si so ars trebuia sa il usuci repede dar tu happy pfffff

nu mi-as dori sa o fi vazut pe maicata in acele momente rolling on the floor