| cutzu35 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru:
azi dimineata am varsat din greseala putin lapte pe telefn (telefonul este LG GS290) si nu se mai deschide!sadcrying
l-am uscat cu fionul, i-am scos bateria si am pus-o putin la uscat, l-am sters repede cu un prosop uscat care sa absoarba, am suflat in difuzor, l-am mai pus putin si la incarcat poate daca primeste curent merge dar NIMIC DIN CE AM FACUT NU A DAT ROADE!crying
voi ce ziceti? ce ar trebui sa fac?
funda + vot

Răspuns Câştigător
| beautiful95 a răspuns:

Nasol de tine... eu iti sugerez sa-i scoti bateria si sa-l pui dupa aceea sa se usuce.
daca el tot nu porneste mai bine te duci la sediul de unde ti-ai cuparat telefonul (Vodafone, Orange, ect.) si ii spui ce s-a intamplat.
daca telefonul este ink in garantie ti-l va trimite la bucuresti pentru al repara. daca nu iti va spune exact unde este problema si cum poate fi indreptata happy
funda?

3 răspunsuri:
| marius7tree a răspuns:

Dap ceva de genu am patit si eu dar cu Nokia sterge-l foaaaaarte bine, baga-l la incarcat si dp o ora incearca sa il deschizi poate ai noroc sa iti mearga.dc nu incearca altceva...

| CataAndreea99 a răspuns:

Eu am scapat tot un LG intr-o vaza cu apa ...trebuie sa il lasi sa se usuce binee cam o zi stergel bine cu un prosop... apoi il bagi la incarcatwinking

| AdRiAn29DarK a răspuns:

Lol eu l-am bagat in masina de spalat.
lasa-l sa se usuce tot
si apoi o sa ii pui bateria si altele