| RoxxuInna a întrebat:

Maine am test la geografie si nu pot sa retin nimic.straight face
Am citit de n ori, dar nu imi ramane nimic. Aveti vreo idee cum as putea retine?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| lookingforlove a răspuns:

Cel mai bine e sa faci notite pe undeva, cu careoca sau creioane, noteaza undeva cele mai importande idei si incearca sa le scrii din nou cu mana undeva ( asa ti se memoreaza mai bine). Apoi, seara, relaxeaza-te, mananca mult si dormi mult. Monteaza-te ca totul va fi okey, asa si va fi

| Adryan657 a răspuns:

Mananca nuci, alune
Apoi fi concentrat/ă pe ceea ce scrie in caiet, nu la tv/pc/pe geam
nucile si alunele ajuta la o retinere de informatii(citeste pe net)
Spor la lucru!

| elyfel a răspuns:

Ia globul, harta, caietul si incearca sa gasesti ce ai nevoie, nu o sa inveti daca repeti ca papagalul, incearca sa te concentrezi

| Jhfdfd a răspuns:

Scrie de n ori laughing, eu asa am facut acu' cateva saptamani la geografie, am scris lectiile si le'am retinut cat decat apoi le'am mai citit... oricum daca nu'ti iese atuni fa copiutelaughingrolling on the floor lool nu incerca cine stie ce prof' ai... de ex profu' meu daca te prinde cu mainile in banca da 2 fara sa se uite ce ai acolo straight face:-s deci n-are nimeni curaj sa copieze la ellaughing deci succeswinking

Răspuns utilizator avertizat