| ItiDauClasa a întrebat:

Cum sa fac sa invat mai usor la istorie? Maine am test din 13 pagini... Nu le pot retine, cum sa fac sa le retin?

4 răspunsuri:
| Dianna21 a răspuns:

Notezi pe niste foi, ideiile principale din lectia ta, scrii acele 13 pagini mai pe scurt. In asa fel inveti mai putin si inveti doar esentialul.

| laurthelegend a răspuns:

Eu de fiecare cand am mult de invatat fac o schema si asa invat mai usor
Bafta sper ca te-am ajutat!
Funda?

| Gabriela_Miruna_1978 a răspuns:

Eu de obicei cant lecția.citesc fiecare pagina apoi datele importante le transform In cântec

| Gheorghe_Alexandru_1990 a răspuns:

Pai... iei fiecare pagina
o imparti in mai multe alineate
si le inveti ca pe poezie
si o sa stii tot
cu placere!