| Toader_Codrut_1994 a întrebat:

Buna, TPU!

Maine imi voi face poza de buletin (am 14 ani) si vreau sa stiu daca poza se face cu blit sau nu. Fratele meu mai mare si mama mi-au zis ca atunci cand si-au facut poza nu au avut blit. Also, ce as putea purta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poza se face cu un aparat fara blitz. Este recomandat sa ai parul proaspat spalat si pieptanat, ca sa nu arate murdar si slinos.
Cat despre imbracaminte, o bluza sau camasa colorata, NU alba!
Motivele sunt aici:
https://cesaimbrac.ro/pentru-poza-de-buletin/

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca are lumina buna in incapere, de ce ti-ar face cu blitz? Ai cosuri pe fata si se pot vedea?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Fara blitz ca nu suntem la o casa de moda laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine nu a fost cu bliț.
O cămașă albă sau un tricou alb. Să zâmbești că eu nu am făcut-o și arat în poză ca o pușcăriașă rolling on the floor Mai doi ani și o refac big grin

| SkandallKamataru a răspuns:

Poarta ce vrei, eu am purtat un tricou.
Iti faci prea multe griji, e doar o poza, o sa-ti refaci buletinul la 18 ani, keep calm happy