| LoveMary a întrebat:

Manie merg la ziua de nastere a unei prietene(la film) si va fi acolo si baiatul de care imi place mie. Am cateva intrebari de pus:
1. Vreau sa ma imbrac cu o pereche de pantaloni scurti de blugi si un maieu portocaliu. Credeti ca e bine?
2. Cu ce sa ma incalt?
3. Cum sa imi fac unghiile?
4. Cum sa imi fac parul?
5. Cum sa il fac sa ma placa(nu ne-am vazut toata vara, dar suntem colegi de clasa)?

1 răspuns:
| Mysteriousdream a răspuns:

1. da, in principiu pentru un film este ok. o combinatie lejera fara pretentii sau fite
2. cel mai bine ar fi o pereche de tenesi sau balerini..vezi ce se potriveste mai bine cu maieul
3. unghiile trebuie sa fie simple dar ingrijite...baietilor in general nu le plac unghiile care ies in evidenta deci incearca un lac incolor..sau un roz pal
4. depinde de fizionomia ta..in general buclele prind bine pe oricine.dar sa fie mai lejere..sa nu para ca te.ai stradut prea mult
5.pai aici e mai complicat nimieni sau nimic nu il poate face sa te placa daca nu este asa insa am cateva tipsuri: spune-i cat mai des pe nume, atingel cu orice ocazie(dar nu prea mult nu vrei sa te creada obsedata), incearca sa stai langa el.dar fa-o in asa fel incat sa nu obserbe ca a fost intentionat...in rest vorbeste cu el(nu in timpul filmului numai daca porneste el discutia)..arata.i ca aveti aceleasi pasiuni..si fi tu insuti
alte sfaturi nu iti pot da..deci mult succes:*:*:*