| anonim_4396 a întrebat:

mi-a murit o bunica si nu am putut sa imi pun doliu in cap pentru k mi s-a zis ca sunt prea mica [12 ani] si totusi mi-am pus la mana [stanga]...o fi bine? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| 5a a răspuns:

Doliu se poarta daca tu simti durere in suflet, daca iti pare rau, daca te macina, si ca sa o ti mai aproape intr-un fel sau altu ti doliu. Doliu se poarta ca daca vrei tu, daca te doare sufletul, doliu nu se poarta pentru ochii lumii.
La barbati de exemplu ei lasa barba sa creasca. Dar tu trebuie sa simti nu sa faci de ochiul lumei

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

D-zeu s-o ierte pe bunica! Cine ti-a spus ca esti prea mica sa porti doliu a gresit.La orice varsta simti, constientizezi, pierderea cuiva drag, iar tu esti destul de mare ca sa -ti exprimi ceea ce simti.De obicei la mana poarta barbatii, femeile pe cap, iar fetele o bentita neagra sau o esarfa.Dar nu asta e important, se spune la noi,, cate bordeie atatea obicee,,. Important e ce simti tu si poti sa-ti manifesti ce simti asa cum crezi.

| rockmeout a răspuns:

E foarte bine.Da, esti cam mica sa tii doliu, dar faptul ca ti-ai pus la mana stanga inseamna ca iti pasa si ca ai tinut mult la bunica ta happy Dumnezeu s-o ierte!