| Vladgule235 a întrebat:

mi-am pierdut cheia de la casa si nu stiu ce sa fac. Vreau sa zic ca nu mai pot sa dorm si sa nu mai zic ca mi-e frica si sa ma duc la scoala ca poate cand vin de la scoala ma trezesc jefuit.(Parintii stiu)
Ce sa fac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu: schimba incuietoarea.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Si locuiesti singur in casa aia? da, cheama un lacatus sa iti schimbe butucul, costa ceva, dar prostia se plateste
nici macar nu te intreb cum de te duci la scoala si locuiesti singur

nu locuiesti singur, atunci fa o dublura la cheie, iar costa, iar prostia se plateste