| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Mi s-a intamplat ceva foarte ciudat si nu cred ca este doar o coincidentasad. Acum o luna si ceva am visat ca un baiat (nu ii spun numele) ma intreba pe mess daca vreau sa fiu cu el. Fix peste o saptamana m-a intrebat chiar el pe mess si mi s-a parut doar o coincidenta. Dar cand aproape faceam o luna, am primit un mesaj pe Facebook sa imi pun o dorinta in cateva secunde si eu mi-am pus ca persoana aceea (EL) sa nu ma insele si sa ma iubeasca mereu. Ei bine, eu mi-am pus dorinta, dar dupa am vazut ca trebuie sa trimiti mesajul la 10 persoane asa ca am renuntat. Tocmai in seara aceea, cand am intrat pe mess, la poza de profil avea o alta. L-am intrebat de cat timp m-a inselat (dupa ce ne-am certat putin desigur) si mi-a spus ca dupa prima saptamana. Mie mi se pare cam ciudatsad. As vrea sa stiu parerea voastra. VA ROG UN SFAT!

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu neg faptul ca ce spui tu acolo e posibil, pentru ca a nega inseamna a fi prost in cazul meu, pentru ca eu cred in chestii d'astea.
Faza cu visatul, creierul e un loc ciudat, nu e ceva, un organ, pentru mine e un loc, pe care un om nu-l cunoaste cum trebuie. Tu poate il cunosti pe acel baiat de mai mult timp sau nu, dar daca da, atunci tu vroiai sa te intrebe daca vrei sa fii iubita lui, si atunci creierul tau a proiectat aceasta dorinta in forma unui vis, si ca te-a intrebat, a fost o coincidenta.
Si chestia cu facebook-ul, sau ce ai primit tu, mi se pare chiar coincidenta, astea chiar nu prea exista, ca iti pui tu o dorinta e altceva, dar nu ca daca ti-o pui dar nu faci ceva anume se intampla contrariul, de asta nu am auzit pana acum.
Aia a fost pura coincidenta ca te-a inselat din prima saptamana.

| NuDauNiciunNume a răspuns (pentru MenInShadow):

Coincidenta sau destin?

| MenInShadow a răspuns (pentru NuDauNiciunNume):

Depinde cum vrei sa o privesti.
Ca o coincidenta, sau ca fiind destinul.
Dupa mine, destinul il facem noi, si tot noi il continuam, si iti dau un exemplu, dar care nu se potriveste cu situatia ta.
Ai de ales intre a intra in mafie si a fi un politist. Acum, tu iti alegi destinul, sa fii un mafiot, sa ai bani, sa ucizi, si sa faci trafic de droguri, ori sa fii un politist, sa aperi justitia, sa fii cinstit etc. In functie de alegerea ta, iti faci destinul, si daca tu alegi sa fii un mafiot, destinul tau va fi sa traiesti printre ucigasi, si sa ucizi, daca alegi sa fii politist, destinul tau va fi faci dreptate.
Destinul se formeaza la fiecare pas. Coincidenta a fost ca tu ai visat ca el iti v-a spune ca te place, si tot coincidenta a fost ca ti s-a intamplat faza cu dorinta.
Acum, destinul ti-l faci tu, daca mai vrei sa fii cu el, si sa ai parte de ignorare si nepasare, ori sa il parasesti si sa iti gasesti un baiat potrivit si destinul tau sa fie ca tu sa fii fericita.
Deci, ce ai zis tu in acea poveste, ce ti s-a intamplat, a fost o coincidenta.
Destinul il faci tu alegand ce vei face mai departe.

| L4WRlD34TH a răspuns:

Treci mai departe, e doar un baiat mai sunt destui si nu pune la suflet.

| NuDauNiciunNume a răspuns (pentru L4WRlD34TH):

Este primul prieten caci am doar 12 ani si nu reusesc sa nu ma gandesc la elcrying