| Pikachu175 a întrebat:

Miercuri o sa merg la psiholog. Nu o sa stau doar cu el ci si cu sora mea. Daca mai e cineva acolo nu pot sa vorbesc si mai ales ca nu vreau sa afle sora mea prea multe din ce s-a intamplat. Mi-e frica...
Help.

4 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Nu te poti ajuta decat singura. Spune familiei ca nu vrei sa fii insotita IN INTERIORUL cabinetului, fa-i sa inteleaga ca este o situatie intima si ca tratamentul psihologic nu isi va face efectul daca oricare alta persoana este prezenta, pentru ca vei avea retineri in a spune ce ai pe suflet. Daca este vorba de a te insoti cineva PE DRUMUL pana acolo, asta e altceva, nu poti cere parintilor sa te lase singura pe strada daca ai o varsta mica.
In caz ca cei din familie sunt incapatanati si insista, mergi cu sora ta dar expune situatia psihologului si precizeaza ca prezenta altei persoane te va afecta negativ, el e seful acolo si el hotaraste cine poate participa la discutiile voastre.

| Anonimă1666 a răspuns:

Când o să mergi la psiholog, o sa mergi in alta camera, poti sa ii spui surorii tale sa astepte pe hol. Psihologul nu mușcă, va fi totul bine laughing Baftă!

| steff162653 a răspuns:

Trebuie sa mergi singur la psiholog, fiind cineva acolo o sa iti afecteze "gandirea " si iti influenteaza raspunsurile care poate daca ai fi fost doar tu cu psihologul ar fi fost diferite. Nu te teme nu o sa patesti nimic, trebuie doar sa fi calm si o sa fie totul bine, vorbesc din proprie experienta

| Neculai_Angel_1964 a răspuns:

Zii lu sora-ta sa te astepte afara in timp ce tu vorbesti cu psihologul...