| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Nu am amnezie, dar ma simt ciudat
sunt momente in care uit cine sunt...
cand imi aud numele ma simt de parca altcineva ar trebui sa ras[unda nu eu
Toti oamenii dragi mie ma cunosc drept o persoana vesela si glumeata
La scoala, fac multe glume ( chiar daca sunt fata ) si mereu atrag atentia si ii fac pe toti sa rada.
dar sunt momente in care stau singura, si ma uit pe pereti si imi vine sa plang dintr-o data
si incep sa ma gandesc la lucruri rele si nu am pot oprii
aud voci, si vad umbre

nu sunt nebuna dar chiarb nu stiu ce am
daca nu imi puteti da vreun sfat macar, cine vrea poate sa ia id-ul meu
ligia_ema

sunt sigura ca printre cei care vor citi se afla si un individ care isi va bate joc
il anunt de acum ca poate sa o faca
nu imi pasa
tocmai de aceea sunt asa de glumeata
sunt multi copii care ma urasc ( nu din scoala, nu am niciun dusman printre colegi)
din afara
sunt multi, foarte multi... dar de fiecare data cand imi zic ceva uraat eu le raspund frumos
pentru ca nu imi place suferinta
urasc singuratatea si durerea
nici chiar pe cea pe care o uarsc cel mai mult nu am vrut sa o vad suferind si am ajutat-o mereu, chiar daca ea, ma facea mereu nebuna, proasta, urata

Nu sunt urata doar ca e invidioasa
dar nuy are de ce

de acee va spun de pe acum, tuturor celor care isi vor bate joc,,,,

Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Răspuns Câştigător
| Amy1 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel! aud tot felul de voci..si uneori simtca provin din alta lume. zotate o iau razna si imi vine sa plang din senin! Insa putina muzica ma mai calmeaza! Si noaptea am cele imi tampite vise. Iar de la o vreme tot am presimtiri case adeveresc! tot ce trebuie sa faci este sa fii tu si totul va trece de la tine! Pwp:*

| MrsDraguttza a răspuns (pentru Amy1):

Stiu, am niste vise, si unele chiar s-au adeverit...

3 răspunsuri:
| DiiiAnAaaa a răspuns:

Cand nu ai ce face gandeste`te si tu la lucruri mai frumoase la ceva ce iti face placere si nu cred ca vei mai auzi voci.si alte chestii din astea.:*

| OvisOvidiu a răspuns:

Imi suna foarte cunoscut starile tale
Draga nu ignora ar fi bine sa solicinti urgent un doctor... pentru ca starile tale de delir si halucinatii asa cum spui tu nu sunt normale
Poti fii suspecta de schizofrenie sau tulburari hiperkinetice
I-a lucrurile in serios. succes