| David_Raluca_1989 a întrebat:

Nu ma cert foarte des cu prietena mea, dar si daca se intampla, eu imi cer intotdeauna scuze (in cele mai multe cazuri ea e vinovata). Tin la relatia pe care o avem, dar nu imi place sa fiu tot eu "fraiera". E foarte excentrica, se supara aproape din orice (ca nu stau tot timpul cu ea, ca de ce vorbesc cu "dusmanul" ei etc.) Am incercat sa ii spun ca ma deranjeaza, dar mi.a reprosat ca nu sunt o prietena buna... Luna trecuta mi.a trimis un mesaj: "Am un secret foarte mare pe care nu pot sa ti.l spun si nu mai putem sa fim prietene". Am sunat.o si mi.a inchis in nas. Apoi i.am scris ca nu imi pasa de secretul ei, eu, personal pot sa fiu prietena ei chiar daca nu vrea sa imi spuna tot... Nu vreau sa o pierd, dar nici sa fiu calcata in picioare nu imi place...

3 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

... daca esti masochista, dai inainte. Daca nu, nu prea inteleg de ce esti prietena cu ea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai atunci las-o. Sa vezi ce bine te simti. Stiu cum e sa vrei sa nu pierzi pe cineva. Dar gandeste-te ca nu merita. Fi indiferenta. Daca iti spune bine, daca nu, nu. De ce te gandesti atat de mult si ea nu?
Daca ea vrea asta lasa sa fie asa. O sa iti fie msi bine asa, repet.

| T0T a răspuns:

Ești proastă dar mai ai o șansă să te schimbi. Adică pentru ce ai ține la o prietenie care nu există?