| Rainbowx3 a întrebat:

Buna TPU...nu ma prea descurc la matematica si am luat o nota mai mica...iar noi avem o profa suplinitoare rea si bătrâna care trece notele in catalog asa cum sunt...ei bine, ai mei sunt despărțiți si tata nu ne ajuta cu niciun ban, iar mama nu are financiarul atat de mare pt a ma duce la meditatii... Si tot ma zbat sa iau un 10, s-o fac mândră si fericita...am o sora care e in a 12-a si a fost si inca este foarte buna la invatat, dar din pacate e pe filo-eng... So... E si ziua mamei mele pe 5 Noiembrie...de fiecare data cand dau test imi vine sa plâng cand nu stiu, imi vine sa mor, plâng mereu si seara si dimineata, si plâng cand ma apuca...am tot incercat sa fac exerciții in plus...numai la mate sunt praf...dar la profa noastră aveam media 10 si 9... Incerc sa-i explic mămicii mele ce se intampla, dar nu ma asculta si mereu zice ca sunt desteapta dar leneșă...ce ar trebui sa fac? La anu' am examenele si deja mor...

1 răspuns:
| biancabie2000 a răspuns:

Eu te sfătuiesc sa cauti pe cineva apropiat care se pricepe sau un alt coleg/colega care te poate invata cat de cat... Sau sa iti dai silința si sa iei materia de la capăt si sa încerci sa faci ceva si sa faci exerciti... Sau chiar daca sora ta e pe Eng poate stie si ea ceva Matematica... Încearcă sa te descurci.