| ralucamirabela a întrebat:

Nu mai suport NIMIC.La scoala, afara, toti fac misto de mine.De cate ori stau cu un baiat trebuie sa fiu ranita.Am stat -pana acum cu 7-8 baieti, si decat unu a tinut PUTIN la mine.Si ceea ce ma enerveaza la maxim este faptul ca parintii mei intra mereu in camera mea la calculator si nici macar nu bat la usa.Pt ei nu conteaza daca imi faq un referat, daca ma uit la un film sau daca faq ceva pe calculator.Intra in camera mea si imi spune sa ma dau k am timp si mai tarziu.Mama,in weekeed/vacanta la 6 dimineata e in camera mea la calculator.Am aproape 16 ani si nu am intimitate deloc.De cate ori ii zic mai bate si tu la usa. ea zice:ce? imi ascunzi ceva? ai secrete fata de mine? si ca sa vedeti ce minte NU au, mi-au facut usa in asa fel incat sa nu se incuie. Daca zic ceva : am treaba, nu acum pleaca bate la usa,. imi la laptopu.si imi zice mereu k nu e al meu, k ea l-a cumparat, k mi`l ia.eu nu mai pot sa fac nimic in camera mea, nici macar sa ma schimb linistita. Daca ii zic ceva, imi zice ca imi ia calculatoru
Ajutati`maa.nu mai supoooortttt.

5 răspunsuri:
| 01Bebe a răspuns:

Si cu ce anume ai vrea sa te ajut? care ar fi intrebarea?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Eh tu cel putin ai o camera a ta...

| ralucamirabela explică:

Am incercat sa vorbesc frumos cu ei, si DEGEABA!

| TGeany a răspuns:

Incearca sa vorbesti si tu cu parintii tai, dar pe un ton frumos, nu cu vocea ridicata, ca s-ar putea sa se inerveze si mai tare. Spunele ce ai pe suflet poate te vor intelege.Insista sa comunicati intre voi. Sper sa te fi ajutat la ceva.

| Aleexuutzza a răspuns:

OOoo rau de tine.Sti ce sa faci? sa le dovedesti k de cate ori intra in camera ta nu ai nimic de ascuns. si sa iti bati si u joc de cine isi bate joc de tinebatting eyelashes tongue