| anonim_4396 a întrebat:

Numele meu este Ionut si am 13 ani si sunt in clasa a 7-a. Este o fata de la mine din clasa care o plac foarte mult si si ea pe mine. Mereu cand ne vedem ne imbratisam, etc. As vrea sa imi spuneti cam ce cadou asi putea sa ii fac de ziua indragostitilor? Un trandafir alb nu stiu de unde sa iau. Se gaseste in piata sau la florarie? O cutie cu ciocolata Milka in forma de inimioare? Niste cercei sau un lantisor cu BFF pe el? Va rog dati-mi o sugestie! Si ea mi-a spus ca imi face un cadou foarte frumos abia astept sa il vad! Va multumesc!

7 răspunsuri:
| NicoNicoNiiiii a răspuns:

Daca ea te vede mai mult decat un prieten si are sperante pentru o viitoare relatie intre voi doi, atunci s-ar putea simti putin jignita/dezamagita daca i-ai lua un lantisor cu "BFF".

Incearca sa optezi pentru niste bijuterii finute, discrete (nu neaparat exagerat de scumpe) care sa ii aminteasca de tine si sa simbolizeze atasamentul tau fata de ea. De exemplu un colier mai subtire, nu prea extravagant pe care sa-l poarte intotdeauna la ea.

Daca e o fata ceva mai baietoasa, atunci poti sa ii iei un lantisor gen snur cu margele cu literele numelui ei. Sau nu stiu... laughing Un lucru care sa ii fie de folos, gen o carcasa smechera de smartphone sau o bluza cu ceva logo mai amuzant.

Dar tu stii cel mai bine, nu?winking Succes.

| Danysan a răspuns:

Cumpara-ti ce i-ai crede ca i se potrivesete si ca venii vb cred ca ce ai spus mai sus e foarte oki.

| andrei1237 a răspuns:

Poti sa ii iei un tricou personalizat cu fetele voastre.

| Sardinaaa a răspuns:

Un trandafir rosu si un pandantiv in forma de inimioara cu magnet, ea sa aiba jumatate de inimioara iar tu cealalta jumatate, daca esti din Bucuresti sa stii ca pe la bucur se gasesc pandantive sau brelocuri din alea cu inimioara sau pe net! Te sfatuiesc sa ii iei un trandafir rosu pentru ca simbolizeaza iubirea, un trandafir alb il duci de obicei la ziua cuiva sau il dai unui actor pe scena sau mamei tale de ziua ei, dar nu prea merge la asta. Daca ti se pare ca este prea scump pandantivul atunci ii poti lua niste cercei mai ieftini 5-10 lei sau ori ce fel de colier pentru ca din punctul meu de vedere nimic nu este mai placut decat sa ii pui un colier. Bafta!

| Seyko a răspuns:

Poti sa-i iei un colier cu intialele voastre sau poti miza pe flori. Multa bafta!

| AdrianExtreme a răspuns:

Ai putea sa ii cumperi un urs cu ceva pe care scrie I Love You(Te Iubesc)si un trandafir rosu. Daca vrei ai putea sa ii mai iei un parfum etc.
Sper ca te-am ajutat.

| Lienerth_Tobias_1999 a răspuns:

Eu ți-as alege ceva de vărsta voastră. Fetelor le plac mult florile parfumate, însă ciocolata le cucereste. Mai bine dăi o cutie cu ciocolată deliciasă!