| peepers a întrebat:

O fata din scoala mea imi trimite mesaje ca o sa ma bata si d-astea, eu nu o bag in seama dar a inceput sa se ia de mine pe drum.
Daca ma duc la politie ce se poate rezolva? Deja m-am dus la directoare dar ea nu inceteaza. Si pana la urma daca ma duc la politie, ce ii face politia?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca poti lua ordin de restrictie impotriva ei

| Doarof3 a răspuns:

Zi-le părinților tai, apoi duceti-va la politie.Va primii atât amenda pentru amenințare cat și restricție. Vorbiți și cu părinții acesteia.Succes