| OneHugeLove a întrebat:

O prietena de-a mea s-a suparat pe mine(sau cred eu ca pentru asta) pentru ca de cateva zile sunt suparata pe o alta prietena si ei nu i-am spua de ce (adica i-am spus, dar prea tarziu). Si cand i-am cerut scuze printre alte lucruri mi-a spus ca nu stiu decat sa profit de persoane si de atunci nu ne-am mai vorbit.

Eu i-am cerut pana si scuze desi nu aveam pentru ce iar cand a inceput sa-mi spuna din astea nu am reactionat pentru ca nu voiam sa-i spun lucruri pe care apoi sa le regret dar totusi nu vorbeste cu mine dar eu vreau sa ne impacam pentru ca tin la ea :'(
Faza e ca m-a durut ceea ce a spus pentru ca nu e adevarat, de ce credeti ca a facut-o si cum m-as putea impaca cu ea? thinking

Răspuns Câştigător
| MySelf94 a răspuns:

Ai grija sa nu incerce sa te faca sa suferi intentionat pentru ca asa crede ea, multi "prieteni" fac asta, poate ca chiar asta e dorinta ei, sa stai dupa cum vrea ea; daca tu crezi ca merita impaca-te cu ea, dar incearca sa ii explici cum sta treaba, si nici sa pari prea slaba in fata ei, tu zici ca tii la ea, si eu am facut greseala asta si am acceptat multe dar unii pur si simplu nu merita. E doar o parere, pot sa iti spun doar sa ai grija, multi vor sa para prieteni, dar sa nu li te dedici sau sa afle prea multe despre tine, lucrurile se pot intoarce urat pentru ca prieteni adevarati gasesti rar. Tu faci cum crezi ca e mai bine, sper ca te-am ajutat cumva. Oricum, incearca sa vezi mai bine si sa nu te lasi umilita. Succes!

1 răspuns:
| maria717 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa va iertati reciproc si sa continuati aceea prietenie frumoasa pentru ca maine va fi o noua zi si nu stim ce va veni. Cred ca te poti impaca cu ea printr-un simplu * TE IUBESC!*...Doar atat..Si mai bine i-ai spune pana nu va fi pre tarziu...crede-ma o stiu din propria experienta.