| Andraxandra12345 a întrebat:

Bună TPU!
Oare la poștă se pot pierde colete?
Aștept un colet de 7 zile de la o distanță de 550 km.
Aveți idee oare de ce nu a ajuns încă?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este pus cu cel mai ieftin serviciu postal, poate sa ajunga si in 2 saptamani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu am idee. Și pe poșta română se pierd colete.

| VoidEternal a răspuns:

laughing Glumesti?

Da, cu siguranta se pot pierde. De obicei insa ajung doar foarte greu.

| Ganderoaica a răspuns:

Bună! Da, am pierdut destule din străinătate. Faptul că încă nu a ajuns poate fi și de la faptul că s-ar fi putut schimba mijlocul de transport: daca la inceput coletele sunt aduse alandala de un avion/vas și acolo au fost puse pe dimensiuni și atât, ele ajung la un punct unde sunt sortate pe țara de destinație cu ajutorul codului de bare, în niște containere mari in care pot fi transportate cu alt mijloc de transport.