| Alessya90 a întrebat:

off, nici macar nu stiu cum sa incep. Imi place foarte mult de un baiat, dar el e genul de tip smecher si e cu 2 ani mai mare decat mine. Cand nu vorbesc cu el ma simt atat de naspa. Nu stiu ce sa fac. El probabil ca banuieste ca imi place de el, dar lui nu cred ca-i place de mine. Ultima data eu am avut initiativa de a vorbi cu el, dar au trecut 2 saptamani. Oare sa mai intru eu pe el?

6 răspunsuri:
| AdonnAdonnis a răspuns:

In dragoste e permis orce

| Rebekka97 a răspuns:

N-ai de unde sa stii.Incearca sa mai vb cu el.Intra in grupul lui de prieteni...Vezi tu ce faci sa te bagi in seama cu el.Curaj!winking

| Smiling a răspuns:

Parerea mea este sa incerci sa vorbesti cu el dar in asa fel incat sa nu observe ca il placihappy. Lasa sa treaca putin timp si poate isi da si el seama ca nu poate sta fara tinewinking.Dar ai grija ca daca isi confirma banuielile(adica ca te place), poate va incerca sa profita te tine..Eu zic sa ai putina rabdare.Aceasi situatie am avut-o si eu(dar nu era cu doi ani mai mare ca mine ci deodata), si a inceput sa ma caute el! Baftaa:*
Funda?puppy dog eyes.

| Alessya90 explică (pentru Smiling):

Da pai. avem cam aceleasi cunostinte si unora dintre ele le-am spus ca mi se pare dragut, si poate chiar le-am dat de inteles ca imi place de el, si probabil ca a aflat si EL, mai mult ca sigur

| Smiling a răspuns (pentru Alessya90):

Nu stiu ce sa zic..Vezi tu!:*
Bafta.winking

| StefiD a răspuns:

Eu zic sa incerci sa mai vb cu el dar la limita sa nu isi dea seama de ceva si sa vezi cum sunteti ca si amici si daca el iti da de inteles ca te place e ok.dar ai grija daca zici ca este smecher nu te arunca in bratele lui si nu ii accepta orice:d