| Pisita a întrebat:

Ooof sigh am mii si mii de problmecryingAs vrea sa ma ascultati va rog si sa nu luati in ras va rog!
Am doar 14 ani. am ca o familie normala parinti. Ei nu se inteleg deloc.sad mama e plecata in strainatate si tatal meu este aici sta cu mine...De fapt stau si cu bunica depe tata (mama lui) A inceput acum 4 ani de cand este mama mea in Italia sa bea foarte mult tatal meucryingm-am saturat cand bea o suna pe mama si se cearta de fiecare data
Si mie imi vorbeste urat cateodata.si ma injura eu cu mama suferim foarte mult din cauza lui. Cateodata sta si 2-3 zile la baut cu acel prieten.Si o acuza pe mama ca m-a parasit dar ea s-a dus ca un om normal sa-si castige painea! Mama zice ca sa ma duc in Italia acolo sa stau acolo. dar intrbarea e ce se va alege de tatacrying? nu vreau sa-l pierd este un om foarte bun cand nu bea este foarte de treaba dar nu vreau sa-l las ca pe un caine fiidca mie sa nu isi puna capat zileleor este o problema foarte grava.maine as vrea sa vorbesc cu el ce as putea sa-i zic? Sa-l amenint ca ma voi duce la mama? si il voi lasa singur? sa-l implor sa numai bee? Plus ca are un prieten cu care sta mereu este coleg de munca cu el va rog ajuti-macrying!

1 răspuns:
| bombonicavaiubeste a răspuns:

Buna Pisita. Casa rezolvi problema ta drebuie sa te gandesti foarte bine unde crezi ca tu vei trai mai bine, dupa aia vorbesti cu tatal tau daca ii de acord cu alejerea ta, adica nu stiu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el daca ii buna alejerea ta dar daca tu alegi ca te duci in Italia sau nu. Sper ca te am ajutat sa te gandesti foarte bine pentru ca ii o mare alegere.