| millar a întrebat:

orezul amestecat cu putin delicat ingrasa? (Deliacat de legume ) fara a adauga alte legume

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In cantitati mari, da.Problema e ca delicatul nu este 100% natural.

| justanotheruser99 a răspuns:

Orezul ingrasa, daca mananci in cantitati mari. Dar daca e fiert al dente, mai putin. Daca tot te ingrijorezi de sanatate, eu as inlocui delicatul (care numai legume nu contine, e plin de coloranti, conservanti si arome artificiale) cu legume adevarate, sare, pier si putina verdeata (poate frunze de patrunjel sau alte mirodenii).

| seth2016 a răspuns:

Baga o punga cu legume congelate si te-ai scos. Nu strica orezul cu chimicale.

| millar explică:

Pai tin o dieta cu orez trebuie sa pun doar putin piper dar mna nu are gust

| ElPocho a răspuns:

Nu ingrasa, e doar un condiment, deci poti manca linistit! big grin