| RenataAlesya a întrebat:

Buna TPUtongue Dau funda...cine are niste idei si stie despre cum sa fac bani vara asta, adica ma gandesc la niste idei mai simple fiindca nu sunt majora cum ar fi: sa vand ceva...(asta trebuie sa imi spuneti >voi):", orice. Cel mai bun raspuns(cele mai bune idei si cele mai multe) primeste funda, restul primesc voturi. Merci pentru ajutor:*:X

Răspuns Câştigător
| buzeduulci a răspuns:

- Lady's, Avon, Oriflame, Bijoux, Miniprix, tot felul de reprezentanti de produse.
- Du-te la salon ca maseuza[daca te pricepi]
- Fa-ti mini-salon manichiurist la tine acasa.
- Fa-ti un site si vinzi online produse facute de tine
- Daca te pricepi la fotografiat si ai de unde sa procuri un aparat profesionist, organizeaza sedinte foto, cu editing, si face cu proprietarul aparatului fifty-fifty sau chiar 30% pentru el si 70 % pentru tine la bugetwinking
- du-te si te angajeaza la un magazin
- Fa curatenie pe scara la tine
- Fii babysitter
- Fii psiholog online
- Editeaza poze pe bani
- Angajeaza-te ca barmanita; chelnerita;
- Du-te la o brutarie/Cofetarie
- Iesi in parc si picteaza copii pe fata cu taxa de 2 lei.
- Realizeaza tablouri/desene si vinde-le
- Fa tutoriale pe cd-uri si vinde-le;[ pentru machiaj/despre pc/fotografie/ editare/ etc. vezi la ce te pricepi tu cel mai bine]
- Fii DJ la o petrecere;
- Daca ai carnet, fii o taximetrista pentru cei care ii cunosti
- Imparte pliante
- Fii antrenoare Fitness
- Fa clatite/placinte/gogosi si apoi vinde-le
- Poti sa fii livratoare de pizza
- Fa un mic restaurant la tine acasa si du-le la destinatar acasa; pune-i si taxa pentru drum

etc.

SUCCES!

Funda?:*

4 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Hei.poti sa imparti pliante cand fac unii reclame.sau poti sa te duci la degustari (daca stai in oras ) iti da vreo 4 mil pe luna :d (pentru candva care nu e major nu primesti foarte multi bani si stai doar cateva ore nu 8 sau 12 )

| VadSuneteAudCulori a răspuns:

Sa vinzi inghetata, sa imparti ziare sau fluturasi,

| mihaelairina a răspuns:

Ai putea sa gasesti joburi scurte cum ar fi sa imparti pliante sau ai putea face cercei, bratari sau coliere(hand-made) pe care sa le vinzi.

| anonimuuuuuuuuuuuuuuus a răspuns:

Te.ai putea face reprezentanta la avon. nu e multa munca. daca esti interesata lasa.mi un mesaj. funda?