| Aly_6411 a întrebat:

TPU! Pentru ce este programul Babylon?

1 răspuns:
| LupulTurbat a răspuns:

"Babylon" ofera cea mai intuitiva unealta de tradus care satisface toate nevoile dumneavoastra.
Cu un simplu click pe cuvantul dorit acesta este tradus si afisat intr-o fereastra cu toate referintele legate de el. Se foloseste o baza de date care cuprinde numeroase dictionare la care pot fi adaugate ulterior si alte materiale de specialitate ajutatoare."Babylon" ofera utilizatorilor o vasta arie de titluri de la "world's premier publishing houses including Oxford, Britannica, Merriam-Webster, Larousse, Vox, Langenscheidt, Pons, and Taishukan."

Cu un simplu click aveti acces la toate dictionarele, traducerea devine usoara fiindca aveti la dispozitie tot ce va trebuie. Single click si aveti la dispozitie legatura cu programele : Word, Excel, Outlook, etc.
O fereastra mica se deschide afisand traducerea fara sa va deranjeze zona de lucru, nu minimizati fereastra principala deloc.
Pronunciation icon - este mereu disponibila si va ajuta sa pronuntati cuvantul corect.
Baxa de date si dictionarele ofera continut din :1, 400 suse in 50 limbi.
Baza de date deschisa si adaptabila la continut nou, in Babylon aveti posibilitatea sa adaugati "encyclopedia content, specialist dictionaries".
Mai mult de 1, 400(!)" free dictionaries and encyclopedias" pot sa fie adaugate ulterior. Funda?