| alexiaolaru09 a întrebat:

Pentru fete. Deci, ieri am fost la Denii impreuna cu bunica mea si acolo am cunoscut o fata de treaba, care mi-a facut cunostintă cu un alt baiat. In timpul slujbei eu eram atenta si el se holba la mine, iar cand ma întorceam spre el, se facea ca admira peretii sau se pitea dupa fata care ne a facut cunostintă. Dupa fata mi-a cerut numarul de telefon, pe care i l am dat si i l a dat băiatului. Am mai iesit afara cu bunica mea si fata respectiva si a venit si el dupa noi. In final mai tarziu ma intreaba ce faci iar eu ii raspund normal cu bine si dupa el imi cere o poza, doua sau mai multe, iar eu l am întrebat daca a gresit conversatia si el m-a luat cu draga spunandu mi ca nu. Si dupa mi-a spus ca daca nu vreau sa vorbesc cu el sa ii spun te-am pupat, la revedere????. Mi s-a parut destul de ciudat. Si eu i am zis ca nu sunt asa de aroganta. Dar totusi i am dat block. Ce intentii avea? Si cand mi-a cerut poze l am întrebat de ce si el a zis ca poate i se face dor de mine si sa uite la poze. El ma stia pe mine, ma mai si vazuse, dar eu pe el never. Deci ce intenții avea? O sa ma mai caute? Renunta asa usor? E posibil sa il fi bagat in friendzone...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool, cata telenovela la biserica... biserica nou club, loc de agatat.

daca tu l ai luat la misto uri de ce vrei sa te mai caute?

| Annnnnie a răspuns:

Chiar nu înțeleg de ce trebuia să îi dai block. laughing

Mi se pare chiar lipsit de sens să te mai întrebi dacă o să te mai caute. Scoate-l de la block și fii mai relaxată. Dacă nu vrei să îi dai o poză cu tine poți să refuzi frumos. Poate nu îți place să dai poze cu tine așa, oricui și oricând și vrei să cunoști acea persoană. Nu trebuie să dai totuși block, iar dacă el nu înțelege că tu nu vrei, e problema lui. Chiar dacă Facebook-ul e plin de puștoaice care-și pun non-stop poze cu ele, nu e anormal că tu poate nu ești așa.
Ar trebui să mai renunți la ideiile astea cu friendzone și la dramă.

Acum, dacă vrei să mai vorbești cu el salută-l tu. Intenții rele nu avea, voia doar să te cunoască.

*Dacă îți cere cineva poze mai indecente atunci să dai direct block. happy Acolo sunt intenții rele.

| alexiaolaru09 explică (pentru Annnnnie):

Am vorbit cu el si se facea ca nu ma stie.

| CossssssminaaGbb a răspuns:

Nu vreau sa generalizez, doar ca unii baieti dupa o anumita varsta ( dupa 13-14 ani mai ales ) nu se gandesc decat la agatat si... alte lucruri. Baiatul despre care ai povestit pare sa se incadreze in categoria asta. Este posibil sa te mai caute un timp, sau poate nu te va mai cauta deloc. Nu ai cum sa vorbesti asa cu o fata de prima data cum vorbiti. sa iti spuna ca i se face dor de tine si d-astea. Asta este parerea mea, cunosc destui d-astia.

| Anonimais a răspuns:

Depinde de baiat...cine știe. dragoste la prima vedere?
Dacă te vrea, o sa te mai caute, logic ca l ai băgat în fz, dându I Block, și refuzând sa I dai o poza