| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

( pentru mine nu este buna:-( ). am o mare problema. sper sa ma ajutati. cu siguranta va dau FUNDA! Maicamea nu ma lasa sa ma duc intr-un parc de peste drum de mine pentru ca este intre blocuri si zice ca acolo vin numai tzigani, etc. etc. dar nu asta este problema.problema este ca ieri m-a gasit in parc cu o fata(cu care nu ma lasa sa umblu pentru ca este cam. parasuta[scuzati-mi expresia]) si iubithul meu(de care ea nu stie). M-a avertizat ca daca ma gaseste acolo va fi de rau... a venit si m-a luat acasa unde m-a certat ffff rau si m-a tras si putin(de fapt putin mai rau de par). acum sunt pedepsita mi-a luat telefonul :-(((

cum o pot convinge sa imi dea tel inapoi?(ATENTIE : maicamea e ffff greu de convins :-(((

sincera sa fiu m-am cam saturat de atata cearta si atatea pedepse. uneori imi vine sa ma arunc in fata masinii sau sa fug de acasa...si cred ca intr-o buna zi chiar asta voi face. m-am saturat ca mama mea sa ma faca mereu proasta si nesimptita :-((((( uneori imi ia si modemul :-((((

4 răspunsuri:
| Bellabelutsag a răspuns:

Hai sa iti zick si eu ceva si eu cateodata imi vine sa mor sau sa fug dar sa fugi sau sa te omori nu e intocmai lucrul cel mai bun de a te linistii hai sa iti zick eu ce sa faci incearca sa o convigi pe mama tha spunandu-i mai mami de ce nu ma lasi si pe mine peste drum te rog frumos totusi am si eu o anumita varstaa si iti promit ca nu fack nimicaa daca nu macrezi uitate dupa mmine si chestii din astea spune totul din inima happy

| Mikaela a răspuns:

Pey la asfel de mame nu ai ce sa le faci.De ce mai bine nu o lasi tu in pace, incearca sa fi mai indiferenta cand incepe sa tipe si sa iti faca astfel de chestii.Incearca sa faci totul cat mai bine, demonstreaza-i ca ai ambitie si poate asa o vei imbuna. Poate ca acum ca va incepe scoala ii vei putea inchide gura cu note bune, fa-i o surpriza.Sa nu faci asfel de chestii gen sa te arunci in fata masinii pentru ca nu are rost. Daca e nu mai iesi undeva, unde te poate vedea sau poate afla.Pleaca departe de la bloc sau din cartier, daca poti.
Good luck si fi fata isteata!

| broOonetsSsyka1 a răspuns:

Poi eu cred ca sa incerci sa te apropi de ea sa fiti prietene. Apoi s i explici ca trebuie sa aiba incredere in tine si ca ai vrea sa nu te mai pedepsesac atata pentru ca nu mai esti un copil... Iar atunci cand ea e suparata pe tine tu sa o suprinzi cu ceva... orice ecva frumos, asa o vei inbuna. Si cu prieteni maicata are eca mai amre dreoatte si ar trebui sa o asculti si tu ca sa nu te mai certi cu ea

| bb_7189 a răspuns:

Fugi de acasa! Du-te la iubitul tau daca ai incredere in el si va iubiti