| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

( pentru mine nu este buna:-( ). am o mare problema. sper sa ma ajutati. cu siguranta va dau FUNDA! Maicamea nu ma lasa sa ma duc intr-un parc de peste drum de mine pentru ca este intre blocuri si zice ca acolo vin numai tzigani, etc. etc. dar nu asta este problema.problema este ca ieri m-a gasit in parc cu o fata(cu care nu ma lasa sa umblu pentru ca este cam. parasuta[scuzati-mi expresia]) si iubithul meu(de care ea nu stie). M-a avertizat ca daca ma gaseste acolo va fi de rau... a venit si m-a luat acasa unde m-a certat ffff rau si m-a tras si putin(de fapt putin mai rau de par). acum sunt pedepsita mi-a luat telefonul :-(((

cum o pot convinge sa imi dea tel inapoi?(ATENTIE : maicamea e ffff greu de convins :-(((

sincera sa fiu m-am cam saturat de atata cearta si atatea pedepse. uneori imi vine sa ma arunc in fata masinii sau sa fug de acasa...si cred ca intr-o buna zi chiar asta voi face daca nu am telefonul :-((((( uneori imi ia si modemul :-((((9

Helllllp ajutati-ma sa imi recuperez tel :-((((

Răspuns Câştigător
| ihavenoidealel a răspuns:

Ascultama deci eu iti dau un sfat...

1.sa nu te gandesti niciodata sa faci prostii din astea sa fugi de acasa.sau sa te arunci in fata masini.

2.ca sa primesti telefonul trebuie sa ii demonstrezi ca trebuie sa aiba incredre in tine daca faci ceea ce iti spun eu cu siguranta iti va da telefonul:
-dimineata daca mama ta e acasa pregateste micul dejun si mancati amandoua.

apoi fa curat toata casa.
intre timp daca vezi ca are treaba o intrebi "mama pot sa te ajut cu ceva"//
si faci asa cateva zile 3-4 zile te porti fumos

apoi a 3a zi sau a 4 mama ta o sa iti dea singura telu sau daca nu ii spui:
mama te rog frumos sa ma ierti nu m-am gandit.iti promit ca ma schimb in bine si o sa fiu foarte ascultatoare,,, apoi ii spui cand konsideri ca merit poti sa imi dai telefonul te rog frumos?

apoi daca nu te lasa sa iesi in parcul ala poti gasi alt loc unde sa te intalnesti cu prietenul tau;

sper ca te'am ajutat.te pup ai grija

fundita?

1 răspuns:
| NorbO a răspuns:

Ca fata ar trebui sa te descurci sa faci teatru asa ca Go ontongue