| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Prietena mea cea mai buna a aflat ca fratele ei e adoptat si acum el vrea sa plece cu parintii lui reali.Si ea e pur si simplu distrusa cum ar putea sa-l cinvinga sa nu plece? el chiar acum isi face bagajele ea pur si simplu nu stie ce sa faca. Ma simt si eu rau... nu stiu ce sa fac sa o ajut sad Cum ar putea sa-l civinga sa ramana langa ea?

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

El acum traieste o drama!
Nu te baga, ei o sa rezolva asta daca se iubesc.

| bubulinabia a răspuns:

Sa ii spuna cat de mult il iubeste.iar daca chiar ii este mai bine cu ea acolo sa ramana, dar daca vrea sa isi cunoasca si parintii lui adevarati, pana la urma e alegerea lui. eu spun sa ii spuna sa nu plece. dar trebuie sa il lase pe el sa aleaga

| Painy a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru ajutor. Oricum, el tot a plecat. :-J
Eh, ma bucur macar ca ea si-a mai revenit...

| AnnaKarenina666 a răspuns:

Știu că e o situație dificilă dar trebuie să-l înțeleagă și pe el. Totuși sunt părinții lui și e normal să vrea să stea cu ei. Eu zic să aibă puțină răbdare și să nu-l preseze acum să rămână pentru că sunt puține șanse s-o asculte. Să-l mai lase să se liniștească și să se acomodeze cu ideea. Baftă!