| Ariadna_7511 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna s-a suparat pe mine, si mai nou se supara din orice motiv si cand o intreb practic de ce e suparata se enerveaza si mai tare. Eu ma simt foarte prost ca ea e tot timpul suparata pe mine. Cate odata cred ca nu mai are rost sa ii mai suport mofturile si nervii. Oare am dreptate?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Asa am patit si eu si cred ca ea de fapt nu merita prietenia ta.Eu sincer am renuntat la prietenele astea care se cred buricul pamantului si sunt tot timpul cu nasul pe sus. Daca nu da semne ca se schimba si nu se poarte frumos cu tine, eu zic sa nu mai suferi si sa o lasi sa isi dea seama ce a pierdut...Stiu ca suna rautacios, dar cine iti e prieten se gandeste si la tine, nu numai la el si ar trebui sa aiba incredere in tine daca are intr-adevar o problema.

| Rebelicious a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca amandoua gresiti cate putin. In primul rand, iar creeaza mofturi din usoara ipocrizie (nimic rau), ea ar trebui pana la urma sa ti spuna ce o "doare", pentru a ramane macar cu o piatra luata de pe inima. In al doilea rand, si tu ar trebui sa ai rabdare, si daca iti spune sa pleci, sa faci diferenta cand chiar trebuie sa pleci si cand sa ramai alaturi de ea.
Sper ca te-am ajutat! Funda? big grin

| badboy50087 a răspuns:

Hmm. Incearca sa o intelgi. La urma urmei sunteti prietene, iar daca ea se supara din orice poate insemna ca trece printr-o perioada dificila din n motive (cearta cu parintii, stres, note, etc.). Incearca sa comunicii cu ea si spune-i ca vrei sa o ajuti. Uneori chiar si daca se "descarca" de toate grijile si durerile o poate ajuta.

| DanutzaXD a răspuns:

Buna! Ei bine eu sunt de parere ca prietena ta nu prea iti mai este prietena. Am si eu multi prieteni de genul asta. Cand au nevoie de tine sunt bucurosi, te baga in seama dar cand nu au nevoie de nimic nici nu te mai baga in seama. Parerea mea este ca ar trebui sa o tratezi si tu la fel. Dar ma rog. Asta e doar parerea mea. Funda?