| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Prietena mea cea mai buna sta cu un baiat de 2 luni si ceva. Acest baiat(ii voi spune X),la inceput se purta foarte frumos cu ea. Ii arata prietenei mele prin tot ce facea ca o place cu adevarat. Care era problema lui? Faptul ca vroia tot timpul sa se intalneasca cu prietena mea(ii voi spune Y).
Y nu se putea intalni oricand cu X,iar daca ea ii spunea ca nu poate iesi el spunea ca nu-l iubeste cu adevarat.
Y il duce in fiecare seara pe fratele ei la antrenamente,iar la sala vine si X.
Intr-o seara s-au intalnit la sala,iar a doua zi,X vroia iar sa se vada cu Y. Vroia mai tot timpul sa se intalneasca. De ceva timp,X nu mai e la fel. Pe facebook n-o mai baga in seama,n-o mai suna,nu vrea sa mai iasa cu ea si mai nou,la poza de profil pe facebook el a pus o poza cu o fata.
Y l-a intrebat aseara ce face,el a vazut mesajul,dar nu i-a raspuns. Dupa ceva timp,Y l-a intrebat ce are de nu vorbeste cu ea,iar el i-a spus ca el a observat ca de ceva timp ea nu mai vorbeste cu el. Cum puii mei sa spuna ca ea nu mai vorbeste cu el cand ea l-a intrebat ce face iar el nu i-a raspuns?
Eu cred ca s-a saturat de ea. Voi ce credeti? Prietena mea vroia sa se desparta de el fara sa vorbeasca, dar eu i-am spus ca ar fi mai bine sa vorbeasca intai cu el sa vada ce are. Voi ce credeti ca ar trebui sa faca?
P.S Y are 16 ani neimpliniti, iar X 17.
Funda pentru cea mai buna solutie.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Sunt tineri, nu au experienta si nici maturitate. Probabil el s-a simtit singur pentru ca nu o poate intelege, asa e la varsta asta, numai tu contezi pentru tine. Sa nu se complice prea mult, nu are rost sa incerce sa-i arate prea multe, el are o problema, nu ea. Cel mai bine ar fi sa ii vorbeasca si sa ii spuna exact ce gandeste, doar ei pot gasi o solutie si se pot intelege. Dar nu se merita sa-ti pierzi timpul langa cineva care nu te intelege, foloseste-ti timpul pentru a gasi persoana langa care nu ai nicio grija si esti fericita. Bafta!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai dreptate: s-a saturat de ea. Spune-i sa-si caute alt baiat.

| FaraNume2 a răspuns:

Pai eu zic ca ea sa vorbeasca cu el bineinteles.Sa discute, sa spuna unul altuia ce ii convine si ce nu.Sa ajunga la o concluzie:ori sa se straduiasca ca relatia lor sa o ia pe un drum bun, ori fiecare sa mearga pe drumul lui singur.Asta-i parerea mea. happy