| AlexiaAlexutza a întrebat:

Probabil v-ati saturat sa cititi intrebari care au legatura cu dragostea adolescentilor dar acum sunt in ceata cu ceea ar trebui sa fac! IN primele doua saptamani din luna septembrie am fost cu un baiat care a terminat cls a 8-a la mine in scoala! Eu am 13 ani, au fost de vis acele clipe cu el(cuv pe care le spun nu inseamna nimic dar ceea ce am simtit a fost de RAI). Pe facebook, intr-o sera am vazut un comentariu la poza fostei lui iubite"Te iubb:*", multi mi-au zis ca face asta sa ma faca pe mine geloasa dar lui nu-i place sa faca asta, asa ca dupa ce am vazut acel comentariu i-am zis ca nu prea ne mai leaga destinul si el m-a aprobat.Desigur,eu am pus suflet(ca o idioata) si in fiecare sera imi aminteam momentele alaturi de el si plangeam de dorul lu, mult timp dupa alegerea facuta il vedeam peste tot(iluziile) si ii simteam parfumul, de cate ori se intampla asta cadeam pe ganduri si nu mai stiam unde sunt, ce trebuie sa fac...crying( Intr-o sera, la ora 2 noaptea a primit mesaj de la el"ce faci? te-ai culcat? ca vreau sa vorbim ceva please", ora 2 era ora la care eu vorbeam cu el mai mereu, in aceeasi seara am primit si apel de la el, si nu stiu cum se face ca nu am auit telefonul, nu era pe silentios sau ceva de genul...
As fi foarte recunoscatoare daca mi-ati zice cum sa procedez dupa toate cate v-am spus, nu stiu daca sa-l iert, imi este teama sa nu sufar si ce sa-i zic cand voi vorbi cu el, va rog dau funda si vot!:*:*

Răspuns Câştigător
| Wannabe_3032 a răspuns:

Dragostea in adolescenta, ce perioada frumoasa.Imi amintesc ca mai pateam sa ma indragostesc prea repede de cineva inainte s-o cunosc.Ma rog, sa trecem la vorbele noastre. Daca tu spui ca ai "iluzii" si alte treburi de genul asta e nasol, eu propun in prima faza sa-l ierti, sa-i dai impresia ca nu s-a intamplat nimic iar tu, tot timpul sa ai legatura cu ce face el.Incearca dupa ce l-ai "iertat" sa-i observi comportamentul, daca se comporta la fel, daca e mai sobru si iti vei da seama si despre ceea ce simte el.Prin cate am trecut si eu, am ajuns sa stiu cum gandesc fetele.Incearca sa nu-l pierzi din vedere si sa-i arati ca tu esti "alegerea cea mai buna" pentru el...Inca ceva, daca tu numai simti nimic pentru el, nu reincepe relatia cu el, nu-i poti comanda inimii sa iubeasca o persoana.In dragoste, cum spui ca ai avut-o pe asta, se gandeste cu inima, nu cu capul.Fa ce-ti spune inima, iar daca nu-ti spune nimic poti urma sfaturile mele sau poti trece la urmatoarea "captura". Mult noroc! Te-am pupat! Astept fundita!batting eyelashes

3 răspunsuri:
| ThEKiDDuTz a răspuns:

Buna si eu am 13 si sunt baiat big grin...eu zic sa vb cu el.SA vezi daca o mai iubeste si daca te mai iubeste.Nu mai pune la inima nu e singurul baiat de pe lume.lamurestete cu el.

| Ginaa a răspuns (pentru ThEKiDDuTz):

Eu zic sa nu-i raspunzi din prima, sa il lasi sa insiste daca cu adevarat se gandeste la tine si ii place de tine va insista daca nu va insista inseamna ca nu insemni foarte mult pentru el, cand cineva place o persoana insista isi calca orgoliu si se straduie sa o obtine, eu te-as sfatui un timp sa nu-i raspunzi sa vezi cat de mult te place, daca chiar te vrea te va cauta nu numai prin mesaje si la telefon ci iti va aparea mereu in peisaj (adica prin locurile care el stie ca tu esti isi va face prezenta cu anumite scuze ca el avea treaba pe acolo ca prietenu lui la adus sau scuze in genu) eu zic sa iei in considerare sfatul meu chiar daca e ceva nerabdator, daca nu te va cauta deloc inseamna ca nu te merita si nu era de tine, si ar trebui sa ridici capul sus si sa mergi mai departe e o vorba `` maine gasesc altu in drum, daca am pierdut ce am avut, este pentru ca meritam ceva mai bun`` nu te desconsidera pe tine. succes nu am nevoie de nimic decat sa fi isteata pentru tine insuti te pup

| Ginaa a răspuns:

Eu zic sa nu il cauti inca, sa ai rabdare sa vezi cat de mult insista daca va insista inseamna ca ii pare rau si ca te vrea daca nu inseamna inseamna ca nu e de tine, daca cu adevarat ii pasa de tine va insista si nu numai la telefon ci si in realitate isi va face mereu prezenta in peisaj (adica pe unde stie ca mergi tu il vei vedea si pe el cu anumite scuze ca prietenul lui trecea pe acolo sau ca are treaba prin zona sau ma rog) deci eu zic sa te ti tare sa vezi cat de mult ii pasa de tine inainte sa-i raspunzi prea repede daca choar te place isi va caca orgoliu si te va cauta insistent daca nu exista o vorba``maine voi gasi altu in drum, daca te-am pierdut pe tine, este pentru ca meritam ceva mai bun`` eu nu am nevoie de funde sau altceva decat vreau sa fi isteata si sa ti de baza cuvintele mele, te pup ai grija de tine