| Mogiojojo a întrebat:

Problema mea e mai speciala. Ideea e ca mi-e frica de barbati. Sa zicem ca eu sunt o persoana destul de antisociala si retrasa dar totusi cu persoanele de gen feminin reusesc sa port o conversatie sau sa discut (aici depinde si de starea mea), in schimb cu persoanele de gen masculin simt un disconfort si o anxietate cand discut, e un fel de frica. In constientul meu stiu ca si ei sunt oameni si unii dintre ei sunt chiar de treaba dar subconstientul meu ii vede ca pe inamici sau intrusi. Care ar putea fi problema si vreau sa stiu daca mai sunt femei care simt acelasi lucru?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu sunt femeie, pot să răspund? O să ții cont de ceea ce spun eu.
M-am uitat la întrebările pe care le-ai pus, la răspunsurile date alrtora. Recunosc că nu cu foarte mare atenție, dar sper că mi-am făcut o oarecare idee, despre dta.
Subconștientul adună experiențe și face sinteze.
Cereierul interpretează totul, tot ca o sinteză.
O fiziologie feminină te determină să fii femeie.
Se pare din relatările tale, asta am aflat eu indirect că fiziologia îți face fente oarecum din acest punct de vedere.
Astfel, o atutidine de non respingere, ar trebui să determine a apropiere iar nu de respingere a bărbaților.
Un exemplu. O dorință de a avea un copil se poate corecta cu hormoni.
Nu sunt pentru uzul hormonilor, dar văd că dta i-ai folosit la creme exterioare. Dar prin piele ei intră de aceea au efect.
Sunt multe feluri de a viețui. Ceea ce trăiești este unul din ele.
Dacă vrei să te schimbi, trebuie să faci apel la aspecte de bază.
Unul din ele este alimentația.
Apoi după 6 luni de purificare, interpretarea generală și majoră a lumii se va schimba.
Eu zic să începi cu asta.
https://www.youtube.com/watch?v=rTlaj30LT1o&t=2s

| StrongHeart a răspuns:

Si eu poate sunt un barbat anti-social care simte un disconfort sa vorbeasca cu femei sau barbati, din cauza experientelor trecute.
Dar stii ce? Treaba asta vine din copilarie, vad toti oamenii ca pe inamici cateodata, pentru ca stiu de ce sunt capabili oamenii de cand aveam 12-13 ani si mi-am luat o mama de bataie sora cu moartea de la un barbat trecut de 30-35 de ani sora cu moartea
sau de cand am incercat de mai multe ori sa ofer flori unei fete si am fost respins,Sa stii ca exista si femei care sunt capabile sa faca lucruri rele si chiar sa fie violente,am multe experiente,crede-ma am vazut femei facand lucruri care m-au facut sa le urasc,cum am vazut si barbati facand lucruri care m-au facut sa ii urasc,dar nu poti sa fii atat de ignorant si sa generalizezi si sa ii pui pe toti si toate in aceeasi categorie.
Oamenii sunt capabili si de a face lucruri ingrozitoare indiferent de sex,religie,orientare sexuala,etc si de a face lucruri foarte bune si constructive care sa iti bucure sufletul,de ce sa ii pui pe toti in aceeasi categorie? Nu cauta alinare in persoane de acelasi sex,am vazut fete,femei sau injurand,chiar am fost lovit de cateva ori de cateva fete laughing,dar toti oamenii sunt oameni si atat,nu mai incerca sa ii cataloghezi intr-un fel, daca ai stii de ce sunt capabile unele femei, poate ai ajunge sa crezi ca ele sunt diavolul laughing Problema ta vine din trecut si nu poti sa functionezi intr-o societate in felul asta.
Tot ce vreau sa spun e sa fii foarte atenta la fiecare om si cum se comporta, ai sa vezi ca sunt tot felul de oameni si tot felul de tipologii, ai sa vezi fete care se *** pe tine prin vorbe si poate ai sa iti dai seama de ce unii barbati sunt misogini.Treci peste,afla cu cine ai de a face si incearca sa ii intelegi pe toti si sa ii studiezi sa vezi ce interese au.
Repet, toti suntem capabili de rau sau de bine, incearca tu sa fii o persoana buna si receptiva si vei avea o viata frumoasa, inconjurata de oameni super, sau poti sa ramai cu aceleasi etichete in minte si te vei lovi de multe probleme.
You decide.