| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU problema mea este urmatoarea:
As vrea sa ma apuc de breakdance dar mama nici nu vrea sa auda de cursuri [nu din cauza banilor,dar se teme sa nu ma ranesc, spune ca sunt prea fragila ].
Am vorbit cu niste prieteni si ma invata ei gratis [si pe ascuns bineinteles], dar acelasi raspuns l-am primit ca ei ma invata doar ca trebuie sa am mai multa forta in maini si in picioare ca altfel ma dezmembrez pe acolo laughing.
Intrebarea e cum sa reusesc? Niste exercitii, sfaturi?
Si vreau sa invat sa fac si sfoara. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Syssissy a răspuns:

Sfoara...cam greu.cati ani ai? Dupa o anumita varsta nu mai poti face sfoara(daca nu ai facut-o de mica si nu ai exersat) pentru ca tu cresti, si oasele se fixeaza si nu mai esti asa elastica ca atunci cand erai mica.Si ca sa ai forta in maini poti incerca sa faci niste flotari, sau sa ridici niste greutati de 0, 50-1-1,50-2 kg(depinde cat poti) si sa faci diferite exercitii cu ele. Daca nu ai greutati, umple niste sticle cu apa, pietre sau nisipwinkingSper ca ti-am fost de folos happy

| anonim_4396 explică (pentru Syssissy):

Sfoara am facut-o cand eram mai mica [cam pe la 10 ani, dar acum nu mai pot chiar asa bine, pentru ca nu am mai exersat, dar aproape imi iese].
Cat despre forta, chiar acum o sa ma pun la treaba happy.

1 răspuns: