| anonim_4396 a întrebat:

Pun intrebarea asta in numele unui prieten. El vrea sa ii cumpere iubitei sale de ziua ei ( au 17 ani amandoi si sunt in relatie de 6 luni ) o lenjerie intima cu model de leopard ( sutien si boxeri ). Credeti ca e OK?

4 răspunsuri:
| ιυвιтα a răspuns:

Depinde în ce stadiu este relația lor.Nu poate nimeni sa spuna dacă e bine sau nu, el trebuie sa știe ce i-ar plăcea.

| RainmakerX a răspuns:

Hey Marian... nu, nu este okay, este de prost gust sa cumperi asa ceva pentru o prietena. Ai atatea variante de cadouri frumoase si inedite si tu ii iei lenjerie intima.Eu zic ca e okay daca fata aia e o persoana careia ii place absolut orice vine din partea "boyfriend-ului" dar daca este o fata cu un oarecare respect de sine atunci cred ca s-ar simti oarecum naspa sa primeasca asa ceva. Are sute, daca nu mii de variante de cadouri care ar face-o pe acea fata sa "planga de fericire" (vorba vine)si el alege sa ii cumpere asa ceva...Nu mi se pare o alegere proasta, ci una foarte proasta.
Poate sa-i ia asa ceva, nu e nicio problema, daca fetei ii place absolut orice care vine de la iubitul ei _______ dar totusi mi se pare de prost gust, eu unul nu as lua asa ceva.
Este doar parerea mea.
Bafta!

| Kandia15 a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna. Prietenul tau cum ar reactiona daca prietena lui i-ar lua cadou niste chiloti? Eu sunt fata si sincer, daca iubitul mi-ar lua niste chiloti as fi dezamagita. Mai bine i-ar lua o bijuterie ceva. E doar parerea mea happy

| Daiana01 a răspuns:

Daca fata este genu care are mult tupeu si ii placea sa primeasca astfel de chesti cred ca e okey. Dar ca multe fete cred ca ar fi un pic cam socate pentru ca o sa creada ca acel baiat vrea numai da profite de ele sau mai stiu eu ce. Lenjeria intima este un pic prea provocator si daca ea nu este genul de fata ar fi cel mai prost cadou de pe lume. Spune-i prietenului tau sa incerce cu altceva ca genul un buchet de trandafiri si un album foto cu poze de al lor.
Este doar o parere. Mult succes prietenului tu cu gasitea cadoului perfect.