| ѕмιℓєfσямєℓℓу a întrebat:

Recent (aproximativ acum 3 luni) am inceput sa ascult metal. Rock, metal si screamo (nu stiu daca ati auzit de screamo). Ideea este ca, versurile acestor melodii erau...ciudate. Tot spuneau despre 'fallen angels' care, aparent, sunt demoni. Si melodiile alea tot vorbesc despre diavol, demoni si spirite rele.

Recent am simtit nevoia sa desenez multe stele intr-un cerc sau un A intr-un cerc:

http://cdt1.squidtop.com/files/2010/04/Anarchy-symbok-30 0x290.gif

http://members.tripod.com/~RU_BOLD/s2.gif

De multe nopti am vise foarte ciudate.

Intr-o noapte am visat ca eram pe o plaja. Una dintre prietenele care erau cu mine ramasese blocata in alge. Eu, strigam dupa ajutor neputand sa ma misc, sa merg sa o ajut. Brusc constat ca eu sunt fata aia. Dupa putin timp vine o barca (,) care era manevrata de diavol iar pe cer, era un avion care era condus de dumnezeu. Ambii (dumnezeul si dracul) veneau sa ma salveze, dar barca (cea condusa de diavol) venise la mine, si ma luase.

2. Acum 3 nopti am avut probabil cel mai ciudat vis din viata mea! Eram intr-un muzeu si ma uitam la un tablou. Tabloul reprezenta doua parti. Pe partea stanga era o partea cea buna, linistita si calma, dar cu cerul gri, si cu mult, mult, foarte mult grau.
Pe partea din dreapta, in schimb, nu mai era grau. Era nisip alb - gri, cu pietricele negre. Cerul era negru. Eu, am decis sa intru in 'tablou', si aleg sa intru in partea dreapta. Cand intru pe partea dreapta vad un preot malefic, care bineinteles il slujea pe diavol. Preotul era un om sarac si arate cam ca Gollum din Stapanul Inelelor. Dar arata mai uman. Era foarte slab si dansa pe un tron aurit. Deasupra capului tinea o cruce ornata cu aur, dar cu susul in jos. In spatele lui erau niste dealuri, tot gri, iar pe dealuri era un castel pe care nu il puteam vedea bine din cauza cetii care inconjura zona. In plus, am mai visat oameni care dansau in cerc in jurul unui foc te tabara imens strigand 'traiasca regele'. Ciudat, nu?

Faza ciudata este ca eu nu mai cred in dumnezeu de mult. Pe internet am gasit o Biblie Satanica in care apare citatia asta 'Iubeste-i pe cei care merita', dar Biblia Crestina spune ceva in genul sa ii iubesti pe toti. Din punctul asta de vedere tin cu Biblia Satanica.

Va rog sa imi spuneti voi cu ati interpretat visele astea? Sa nu cumva sa imi spuneti sa ma duc sa pa spovedesc sau sa chem preotul in casa, pentru ca v-ati irosi energia: NU O VOI FACE. Voi de partea cui sunteti? Multumesc ^^

GOLLUM DIN STAPANUL INELELOR

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/......ps?/images

*Scuzati categoria, nu mi se incarcau toate categoriile asa ca a trebuit sa aleg intre ADOLESCENTI si GASTRONOMIE

7 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Desenezi "A in cerc", dar presupun ca nici macar nu stii ce inseamna de faci mare caz din asta.
Ai tu alte probleme.Si eu ascult rock de ani de zile...si de-abia daca visez de 2 ori pe luna.Si visele nu-s deloc asa interesante ca ale tale.laughing
Si nu vad ce-i gresit in faptul ca ai devenit sceptica cu privire la existenta lui D-zeu.Pana la urma n-avem dovezi asa palpabile cu privire la asta.
Eu zic sa te calmezi, sa mai meditezi putin si sa treci de la bvb la ceva mai bun. Poate e din cauza fetelor alora.P-astea mai neinitiate va sperie orice.

| ѕмιℓєfσямєℓℓу explică (pentru Holocaust):

Nu imi place BVB... Ascult trupe ca Slipknot, Suicide Silence, A7X, ETF, FIR, etc. Si da, stiu de la ce vine A intr-un cerc. -.-

| Shara17 a răspuns:

Pai visele mereu au o semnificatie... eu cred in chestia asta ( acum fiecare cum vrea) Nu mi s.a intamplat sa visez ceva legat de satana dupa ce am ascultat o melodie rock pentru ca si eu ascult si am prieteni care asculta... deci e ceva iesit din comun. Stii ca tot ce ai spus mai sus sunt semne sataniste nu!? Eu cred in dumnezeu( asta e religia mea de ortodox) dar nu stau acum sa respect regulile si din astea. Tu ce esti ateu sau satanist? Si legat de muzica rock, unele cercetari spun ca anumite melodii daca la pui sa cante invers au un fel de incantatii, nu stiu nu ma pronunt, dar doar ti.am spus (posibil asta sa fie)!

| ѕмιℓєfσямєℓℓу explică (pentru Shara17):

Si eu cred in semnificatia viselor, si imi place sa cred ca orice vis are o semnificatie. Cat despre intrebarea 'sti atee sau satanista' raspunsul este 'nu stiu'. Suna foartea aiurea, nu vreau sa fiu o persoana rea si nu cred ca sunt, dar... daca am numai vise asa, inseamna ca subconstientul meu a facut deja alegerea... Si da, si eu am auzit de melodiile in care sunt puse versurile in alta ordine sau care sunt puse sa cante invers si trimit mesaje; e posibil. Tot timpul am fost interesata de ocult, de demoni si chestii de genul (cred ca am inceput sa te sperii un pic).

| RockAddicted a răspuns:

Ai putea face un film de succes cu visele tale.Stai calma, te gandesti prea mult la asta si iei prea in serios poate chestia asta cu dracii si cu incantatiile din melodii.Nu esti obisnuita si poate de aceea, da las-o mai moale cu death metalu si cu screamo, nu stiu asculta cv mai,, energic,, care sa nu te duca cu capu la draci.Si in legatura cu screamo.e ok da nul mai asculta si u asa des..asta merge cand ai nervi..Stai calma, daca re mai agiti asa o sa visezi mult mai multe scenarii de genu asta.Si in legatura cu semnele si restul.dai prea multa importanta, e doar o faza trecatoare. daca zici ca te-ai apucat recent de rock poate nu esti inca obisnuita cu genu asta, ai rabdare si las-o mai moale cu urletele, cv mai soft
God vb serios noteazati visele astea in amanunt si fa scenarii, vad niste filme de groaza misto din ele

| Andreealol1234 a răspuns:

Partea cu visele, uita-le stergele da-le delet din capul tau. Muzica pe care o asculti este prea exagerata pentru tine, daca chiar îti place rock-ul nu mai asculta ceva sa te deprime.Rock-ul este din punctul meu de vedere creat sa te faca sa te simti bine cum sunt manelele pentru un manelist trebuie sa fie si rock-ul pentru un rock-er. Linistestete sterge muzica aia de pe telefon Youtube sau unde se mai gaseste.Pai acum ce faci stai sa te interesezi de dracu in loc sa fi fericit/a. Seara puneti in casti un Aerosminh sau Guns n' Roses asta-i muzica de calitate si in plus o sa te simti si mai bine.Si in plus de unde si pana unde ai ajuns sa asculti descreerati mintal?

| Andrei4TPU a răspuns:

Visele sunt pur si simplu... vise. Ele incurca imaginatia si stiinta noastra creeand un haos total happy. Am avut si eu vise ciudate legate de Dumnezeu etc. dar nu de diavol. thinking Si cum am zis daca ai ascultat mult rock ( care vorbesc pe engleza despre spirite etc ) atunci ( ascultand mult ) aceea era cea mai obisnuita actiune iar subconstientul tau a incurcat visul tau cu continutul pieselor ascultate. happy. Deci sa nu crezi ca sunt semne sataniste legate de diavol etc. Tine minte : diavolul nu te poate influenta atata timp cat nu il chemi tu, daca ai facut vreo incantatie etc... nu te mira! Daca visele acestea continua incearca si tu sa asculti o muzica mai relaxanta care sa te calmeze. Nu te mai gandii la asta si vezi-ti de treaba happy. Gandeste-te la ce am zis mai sus : ''diavolul nu te poate influenta decat daca il chemi tu'' big grin. Totusi iti recomand un lucru : Lasa biblia satanica si du-te spovedeste-te si apoi vezi daca te simti mai bine happy.
Si iti repet : nu citi prostii de pe internet ( biblia satanica etc. ) iti pot influenta viata in mod negativ. Si te poate afecta atat pe tine cat si pe cei din jur.