| Duniajunk a întrebat:

Bună TPU, recent m-am apucat de scris pe wattpad și nu am cititori. Nu știu dacă sa mai continui sau nu...
Mulțumesc anticipat!:*

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, continua, crezi ca toti cei care s-au apucat si au mii de cititori i-au avut din prima? Distribuie-ti contul si povestirile pe mai multe siteuri de socializare si incet-incet se va face cunoscuta daca te tii bine de treaba.

| OldSoul a răspuns:

Daca tu scrii pentru a avea cititori sau fani mai bine renunta.
Cauta altceva care sa fie atractiv in ziua de astazi,
Sunt putini care mai citesc, si cu atat mai putini si cei care scriu.
Daca vrei sa scrii ceva scrie pentru tine, nu neaparat sa ajungi cunoscut/cunoscuta.
Scrie sa-ti impartasesti gandurile si sa descoperi ceea ce e frumos de tine.
E un dar sa poti scrie, sa fi orator, trebuie sa profititi de el si sa incerci sa stapanesti cat mai bine aceasta arta chiar daca la momentul de fata nu te simti apreciat/apreciata, pe termen lung iti va prinde bine sa detii acest talent.

| Duniajunk explică (pentru OldSoul):

Nu vreau sa fiu cunoscuta, dar mi-aș dori ca ceilalți sa imi spuna părerile lor...sa știu ce sa modific.

| BlackRose03 a răspuns:

Trebuie doar sa iti placa ce faci, nu numarul de cititori e important.Incearca sa scrii cat mai des, da-ti toata silinta pana realizezi ce ti-ai propus, vei ajunge sa te specializezi intr-un timp, depinde de tine cat de scurt va fi.Citeste povestirile utilizatorilor cu cei mai multi cititori si incearca sa faci ceva asemanator, alege-ti propriul stil.Fiecare naratiune trebuie facuta dupa un timp mai indelungat, pentru a ajunge la perfectiune.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dace esti buna in ce faci continua, daca nu esti tot continua pentru ca exersand te perfectionezi dar nu posta decat daca ti se pare 99% perfect ce ai scris si cum ai scris.
Incearca sa fii mai sociabila, lasa comentarii la alte carti, aboneaza-te la cat mai multa lume - e posibil sa intre pe profilul tau asa si sa-ti vada cartea

| Duniajunk explică (pentru anonim_4396):

Ok, mulțumesc de ajutor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duniajunk):

N-ai pentru ce ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate carti ai la activ pana acum?

| Duniajunk explică (pentru anonim_4396):

Una singură, m-am apucat de curând.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duniajunk):

M-am referit la câte ai citit.

| Duniajunk explică (pentru anonim_4396):

Anul 2016 l-am încheiat cu 11 cărți citite. Adică 10, pe a 11-a nu am terminat-o de citit.

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Daca iti place ceea ce faci ar trebui sa continui, trebuie sa ai doar rabdare(poate imi zici si mie cum se numeste contul tau de wattpad, pentru ca imi place sa citesc si poate voi fi unul dintre primi tai cititori) laughing

| Duniajunk explică (pentru MariaMagdalena1046):

DuniaEnache

| MariaMagdalena1046 a răspuns (pentru Duniajunk):

Mersi,deja am inceput si imi placehappy

| Duniajunk explică (pentru MariaMagdalena1046):

Ma bucur