| Alexxxxx1 a întrebat:

Rog seriozitate si va rog sa ma ajutatiwinking Va rog ajutati-ma! Scuzati categoriawinking

Deci sa zicem ca am o casa mare, cu tot cu etaj... As vrea sa incalzesc doar parterul (2 camere, baie, bucatarie) cu un semineu de la praktiker...

Intrebarea mea este: as putea lega semineul la reteaua de calorifere? Adica sa fac foc in semineu si casa sa fie incalzita de calorifere(am avut un cazan dar a crapat si nu vreau sa mai iau altul)...

Si daca nu se poate lega la reteaua de calorifere, singur semineul ar putea incalzi parterul? (Aprox 100 de metri patrati)

Multumesc mult! :*

1 răspuns:
| Alexutzu_Yo_1992 a răspuns:

Pai ma daca sunt 100 de metri patrati iti dai si tu seama ca semineul ala nu poate duce...
Acum depinde si de marimea semineului si de unde este plasat.
Dar dupa parerea mea ti-ar cam trebui 2 seminee mici fiecare amplasate in fiecare camerawinking