| anonim_4396 a întrebat:

Scuze daca am gresit categoria! Am foarte multe cosuri pe fata si spate, si am incercat sa ma dau cu tot felul de creme si unguente, dar nu mi-au trecut.Stiti vreun tratament naturist sau ceva sa iau ca sa imi treaca? Mentionez ca am incercat zynerit dar nu are nici un efect! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| xMădălina a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeiasi problema pana cand m-am lasat pagubasa nu am mai folosit nici un tratament pentru acnee doar ma spalam de cel putin 2 ori pe zi aplicam o crema hidratanta si cam atat.Au trecut deja 2 saptamani de cand nu mai folosesc nimic pentru acnee si nu mai am nimic pe fata cu exceptie unor puncte negrebatting eyelashes! Succes!

3 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Mergi la medicul de familie şi spune-i să te trimită la un specialist pentru analize amănunţite. Doar dacă analizele vor ieşi favorabile îţi va putea prescrie Sotret. E un medicament foarte puternic, dar foarte bun. Uite aici părerile altora despre acesta:
http://www.tpu.ro/......upa-acest/
Baftă! :)

| iuly26iuly a răspuns:

E greu sa scapi de cosuri mai ales daca esti adolescent. Multe persoane au scapat de cosuri cand au inceput viata sexuala. Daca vrei foarte mult sa scapi de cosuri intreaba un dermatolog.

| Bya_1231 a răspuns:

Pai...este normal chestia asta.Stiu ca ai mai auzit de o gramada de ori.Dar cel imi bine este sa mergi la dermatolog doare iti va prescrie cele mai produse.Iti spun din propria experienta.Dar daca nu ...incearca Zineryt si sa-ti cureti fata in fiecare zi!