| klumea a întrebat:

Sunt disperat de niste cosuri si de niste puncte negre, nu stiu ce sa mai fac in afara sa-mi blestem tenul, am incercat multe geluri anti acneice, clear skin, zynerit, mibazon si alte creme geluri chestii care ma ardeau dispareau putin apoi apareau la loc si nu mai reactiona la tratament. Efectiv mi-au distrus fata, niciun efect.
Stie cineva vreun alt tratament cosuri + puncte negre minune?

6 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Eu am puncte negre pe spate si pete de la cosuri, am un bal pe 24 si trebuie sa scapo de ele, mama mi-a zis sa dau cu ceai de pelin sa tamponez peste ele si le usuca, iar cu zeama de lamaie pentru pete..am sa incerc. daca vrei poti incerca si tu.happy

| Roxana0606 a răspuns (pentru ynna93):

Sa nu te dai cu zeama da lamaie. Te rog eu.
Am patit-o! M-am dat eu ce m-am dat 3 saptamani apoi intr-o dimineata ma trezesc ca aveam toata fata numai cosuri urate si se decojea pielea si pe maini. A fost oribil. Nu te da!

| ynna93 a răspuns (pentru Roxana0606):

Depinde si de organism..eu nu am asa multe cosuri, am putine, dar tot sunt obsedata de ele.

| Roxana0606 a răspuns:

DERMATOLOG!
El stie ce-ti trebuie. Cred ca ai o acnee juvenila.
Asa avea si verisoara mea si acum de cand se duce la dermatolog nu mai are cosuri.

| k_7073 a răspuns:

Poate fi pe baza hormonala, consulta un specialist, medic de familie, nu te costa nimic
fundita?