| Ctynnaa a întrebat:

situatia mea e foarte complicata, va rog sa nu radeti, si sa imi dati cateva sfaturi, daca puteti si vreti:*, am un prieten foarte foarte bun, ne cunoastem de ani buni. Eram cei mai buni prieteni, pana intr-o zi cand mi-a zis ca ma place. Am "combinat" cum se zice mai nou, dar m-am suparat eu pe el tare dintr-o fapta grava, destul de grava, si ne-am certat. Am trecut prin fooooooarte multe de atunci, dar el mereu dadea dovada ca tine la mine mult! Dupa cateva luni, ne-am impacat, si dupa a intervenit o faza urata din cauza unei 'prietene', si iar ne-am certat rau. Au trecut cateva luni againlaughing, si ne-am impacat ca prieteni buni, cum eram inainte. El nu ma baga in seama prea tare, ca inainte, sa imi zica tot, sa vorbim multstraight face E rece, parca ar vrea sa imi spuna ceva, si nu poate. Ma priveste de parca ar urla sa imi spuna ceva, dar se abtine. Il cunosc bine, si stiu ca-i asa. nu stiu ce sa fac.am facut doar un rezumat e prea prea prea mult de povestit. nu stiu ce sa fac, ma simt oribil. El e genul de baiat foarte frumos, popular, care toate fetele al dori sa-l aiba, nu vreau sa ma laud, dar trebuie sa precizez ca si eu sunt la fel, fata frumoasa, populara, eleganta, finuta, desi nu imi place deloc asta uneorioh go on si unele persoane sunt invidioase si ne fac faze urate, chiar daca trecem peste, e greu. Ofsad

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
ai putea sa il chemi in parc,sau la un suc unde sa fiti singuri si sa il intrebi ce vrea sa iti zica.
tu nu ai spus daca il mai placi,daca mai vrei o relatie cu el.
poate el mai simte ceva pentru tine.
eu zic ca nu ar trebui sa va pese ce spune x sau y despre voi,si daca va impacati si veti fi din nou impreuna,sa va simtiti bine si sa ii dati draq (pe romaneste) pe toti!
din nou, intreaba-l ce vrea, pentru ca timpul trece.

| ioionutbest a răspuns:

Buna Tina! Cred ca ar trebui sa il rogi sa iti explice ce se intampla cu el pentru ca tu simti ca ceva nu e bine, simti ca ar vrea sa iti spuna ceva, spune-i sa iti zica indiferent ce ar fi deoarece ti se pare ca ceva s-a schimbat intre voi si iti doresti ca totul sa fie ca inainte! Bafta!

| Bratzz a răspuns:

Cred ca trebuie sa vorbiti direct. Spune-i sa-ti zica ce are pe suflet, pentru ca numai prin comunicare se rezolva problemele. happy Mai mult de atat nu stiu ce-ti pot spune. happy

| crysty97 a răspuns:

Poate nu te mai place si nu mai vrea sa fiti "combinati"...

| Alki a răspuns:

Pai exista posibilitatea ca el inca sa te placa. Daca va certati si va impacati inseamna ca ori prietenia voastra e foarte puternica ori e cevamai mult de-atat. DAca el in ultima vreme a fost mai rece se poate ca el inca sa te placa si din cauza aceea ce s-a intamplat in trecut sa-i fie frica sa-ti spuna.De ce nu vorbesti cu el? Spune-i ceea ce gandesti si roaga-l sa-ti spuna de ce este distant, ces-a intamplat.A da un mic sfat din propie experienta sa Nu-i faci "crize" adica brusc sa tipi la el ca de ce numai e cum era si tot tacamullaughing. Well. sper ca te-am ajutat.Bafta!

| Ctynnaa explică:

Eu, sa fiu sincera, inca il mai placlaughing

| Andreea_7722 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ca tu chiar vreti sa fiti ca inainte si ca iti pare rau pentru cele intamplate. O sa mearga. :*