| IBeliveICanFly3 a întrebat:

(Sper ca am ales bine categoria)
Am o problema foarte grava crying((.
Eu am scris mai demult pe banca unui baiat de a6a o inimioara si inauntru numele lui (eu sunt a cincea). Si azi un baiat prost din clasa mea i-a zis colegului acelui baiat ca imi place de el si ca eu sunt cea care a scris inimioara pe banca colegului lui. Si cand am plecat aia doi radeau de mine si ma aratu cu degetul. Eu le-am zis ca nu imi place de el.
Maine la scoala ce o sa fac? Iar o sa rada de mine. Eu ma gandesc sa vorbeasc cu o prietena de-a mea sa le spunem acelor baieti ca nu imi place de el si ca acel baiat prost din clasa mea a mintit. Poate daca vad ca sunt mai multe fete care spun ca nu imi place de el, o sa ma creada.
Dar acum sunt foarte trista crying(((.
Ce sa fac maine?
Ce idei mai aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga fetitahappy, nu te mai stresa. Asta este secretul. Astea sunt copilarii: afla ca iti place de el si apoi incepe sa rada si vorbeste cu amicii despre asta (se aplica si invers). Daca tie chiar iti place de el, recunoaste. E ceva natural, normal. Totusi, daca iti place de el asta nu inseamna ca poate fi nesimtit pentru ca la fel de usor poate sa nu iti mai placa de el. La varsta asta rad, cand mai cresc incep sa isi faca griji daca nu ii place nicio fatahappy. Oricum, daca ii spui poate lucrurile vor merge bine. Daca nu, fii indiferenta, nu trebuie sa te afecteze. Cand face asa poti sa il privesti indiferenta sau sa nu il iei in seama. Nu are idee cat de penibil e.
E haios ca spun asta pentru niste copiihappy. Totusi imi dau seama ca e important pentru tine (am fost si eu ca tine cand eram de varsta ta). Nu mai fa din asta o drama.
Sper sa iti fie de ajutor cat de cat. Sau poti vorbi chiar cu mama ta. A trecut si ea prin lucrurile astea si a supravietuit happy.

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Verba volant scripta manent. happy

Daca ai scris si ai si recunoscut ca tu ai scris acum nu mai poti nega.
Poti face un singur lucru, sa spui ca asta a fost mai demult cand ti-a placut acel baiat, dar acum nu iti mai place. big grin

| valentingb a răspuns:

Fii ( sau pari ) nepasatoare. Este o vorba, "cine se scuza, se acuza ". Nu trebuie sa te certi cu ei si sa zici ca nu e adevarat, cu cat spui asa, cu atat vor incerca sa te sicaneze. Cel mai bine e sa spui " Radeti! Ce-mi pasa mie? Nu mai pot eu ca radeti voi".
Oricum ei rad degeaba, parca daca iti place de el, ce? Nu e ceva urat, sau rau, sau anormal. Poti spune, daca tot vrei sa spui ceva, ca ti-a placut de el mai demult. Dar tacerea e sfanta..Stai linistita, cu cat nu reactionezi, cu atat se plictisesc mai repede. Si nu apela la colegele tale, ai sansa ca si ele sa faca la fel. Lasa-i sa se agite ca niste doze de pepsi pana cand obosesc, ok? Stai linistita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte grava problema, aproape la fel de grava ca lipsa apei in Africa

| valentingb a răspuns (pentru suntserios):

Decat sa iei in ras fetita, mai bine evitai intrebarea. Daca tie la 12 ani ti se intampla ceva care sa ti se para foarte rusinos, nu te ingrijorai? E micuta, nu stie ca asta e un eveniment neimportant, ca se ingrijoreaza degeaba si ca peste cativa ani va rade cand isi va aduce aminte de el. Dar daca tu stii asta, pentru ca ai experienta, trebuia sa ii impartasesti din experienta ta de viata, nu s-o iei in deradere. Ea n-are de unde sa stie. Whysoserious

Răspuns utilizator avertizat
| dydydeea a răspuns:

Stii...este o vorba din popor care spune asa :
CINE SE SCUZA DE ACUZA!
exact cum vrei sa faci tu(sa te scuzi), fa-te ca nu ii mai vezi si nu ii mai baga in seama si o sa-si dea seama ca ii esti indiferenta acelui baiat( iti garantez eu ca o sa creada asta) si nu mai trebuie sa implici mai multe prietene, si in plus cu ce te deranjeaza asta? o sa vezi in viitor ca sunt multe alte probleme si mai grave dar nu prostia asta
numai bine
pupiciii :*

| IBeliveICanFly3 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.
Chiar m-au ajutat! big grin