| BluESchool a întrebat:

Imi place un baiat.Colegele mele au aflat, au scris pe banca Te iubesc(numele) by Anka si au aratat acelui baiat, iar el rade de mine. ce ma fac?

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

In primul rand, colegele tale sunt niste idioate.nu e deloc o gluma buna ceea ce au facut. daca tie iti place de un baiat, ce isi baga nasul ele? ori sunt invidioase, ori n-au nimic in cap.acm depinde si in ce fel a ras de tine. daca a ras, s-a amuzat un pic de ceea ce a vazut, inseamna ca poate ai o sansa cu el, doar daca nu mai zici la toata lumea ca iti place de el si esti discretawinking. daca a ras de tine ca si cum si-ar bate joc de tine, atunci tipul nu merita nici sa intorci ochii dupa el.stai linistita si nu te lasa intimidata de colegele tale sau de un baiatwinkingsucces!:*

9 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Spune-i in fata ca il placi si poate si el te place...
daca nu vrei sa afle ii poti spune ca a fost o gluma a colegelor talewinking

| Rares20funde a răspuns:

Spune-i ca ii rau daca rade de sentimentele tale.Si poate se va potoli.

| Shery a răspuns:

Noi in generala aveam o regula: de sentimentele cuiva nu se face misto. Asa ca daca cineva incalca regula ii spuneam: "Ce, tie nu ti-a placut niciodata de nimeni?". Asta ai putea sa ii spui tu acelui baiat: " OK, recunosc, dar nu-i asa ca si tie ti-a placut odata de o fata care nu te placea?"

| uncontdestuldenasol a răspuns:

In primul rand, colegele tale sunt cam nesimtite.De parca ele nu au placut niciodata un baiatstraight face. Cat despre problema: dap, stiu, e rusinos, dar totul se uita in cateva zile.Asa sunt barfeleoh go on. Dar daca se ia cineva de tine pe baza lucrului asta, da-i o replica de inchis si sa vezi cum se retragelaughing. Si ai zis ca a ras? Pai, cum zice si alexaaa, depinde si felul in care a raswinking

| Cigαяєttє a răspuns:

Pai ai putea sa ii zici in fata ca iti place de el si poate asa ar intelegehappy

| LittleWolfLover a răspuns:

Ancearca sa treci peste asta si ce daca a aflat si el? daca o sa ai dovedesti baiatului ca tu chiar ti la el si ati place de el o sa vezi...si nu uita. Comporta-te rautacios cu el(dar nu exagerat), si o sa aiba un rezultat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca rade pe seama acestei faze cum ca u il iubestisi el probabil nu...bag-o si u p aia cu..."stai linistit ca nu te iubesc doar pe tine. da asa sunt eu mai dragastoasa."gen nu-l iubestik baiat ci ca amic.asa cum iti iubesti si prietenele asa cum iti iubestiverii etc.intelegi? intoarce situatia astfel incat sa fie favorabila pentru tinebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rade pentru ca te place asas baietii

| myrab3la_4006 a răspuns:

Pai incearca sa discuti cu el sa vezi dc rade...