| 13paranoia13 a întrebat:

Sper să aveți răbdare să citiți!
Sunt bună prietenă cu o fată de 2 ani, ne spuneam aproape tot, vorbeam aproape mereu, mergeam aproape peste tot împreună... dar a început să mă mintă, nu am dat importanță... (minciuni gen : am un frate biker, toate fetele îl plac, când el de fapt este un tocilar, e fratele ei vitreg ) ea a început o relație cu un băiat cu care cam tot de 2-3 ani mă cunoșteam. Și mereu îmi spune că e supărată pe el, că o lasă baltă. Iar după 5 minute se impacă și nu mai are treabă cu mine. Ei bine ieri eram afară, a început să plângă din cauza lui, am încercat să o ajut. El a plecat, văzând că ea rămâne supărată, peste două minute a hotărât și ea să plece. Cam peste o oră am sunat-o și mi-a zis că a ajuns acum acasă. ( Mi-a spus că a mers pe jos ). I-am zis Ok, atunci te lăs, vorbim pe mess. Dar am așteptat și nu a intrat. Așa că am sunat-o. Nu mi-a răspuns Am pus-o pe altă prietenă de-a ei *se cunosc de o săptămână - două * și ea mi-a spus că e cu iubitul ei și încă doi băieți într-un bar. A intrat pe mess pe la 8-9 maxim 10 și mi-a spus că nu a răspuns deoarece nu a auzit telefonul, dar ea îl auzise. Nu știu ce să fac, acum nu îmi mai răspunde nici la telefon, nici pe mess. Și aș vrea să vorbesc cu ea, chiar aș vrea să ne împăcăm. Ce să fac?
*fundăă!*

Răspuns Câştigător
| Taylorrrrr a răspuns:

Eu zic ca daca iti e prietena adevarata ii spui problema ta si o sa rezolve. Dar din moment din ce nici nu iti mai raspunde e de genul *Iubitul inaintea prietenei*... Eu zic sa incerci sa vorbesti cumva cu ea, sa mergi la ea acasa si sa discutati pe aceasta tema. Bafta! :d

1 răspuns:
| Kiki2001 a răspuns:

Du-te la ea acasa si stati de vorba prima data despre ea si relatia care a avut-o cu iubitul ei sidaca vezi ca incepe sa planga treci la alt subiect despre tine si ea [ prietenia voastra] incearca sa fii foarte atenta si pana la urma sa te impaci cu ea.bafta si noroc mult!rose