| Coloroful_7318 a întrebat:

stie cineva cum se schimba melodia, la mesaje, la Samsung Galaxy Mini?

Răspuns Câştigător
| Lavy a răspuns:

Din pacate nu se poate sa iti schimbi melodia la mesaje in plus nu este o melodie este un sunet! Daca vrei poti sa iti si demonstrez! Deci prima data dai la mesaje! dupa aceea dai pe butonul din stanga de tot. dupa aceea dai pe setari! si la ultima categorie se numeste ''setari notificari''iar acolo scrie selectare ton de sonerie! si este gri si inseamna ca nu poti sa alegi alt sunet! Bafta! :* (si eu am acest telefon )

1 răspuns:
| Ovi_Raj_1990 a răspuns:

Da iti iei aplicatia airdroid, o deschizi si o sa ai o adresa ip ex:192.168.1.101:8888 o copiezi in browserul tau de internet si o sa "intri" in memoria telefonului. O sa ai un buton mov cu un difuzor alb (ringtones) dai clik pe el si o sa iti deschida o fereastra cu 3 taburi phone, notification si alarm apesi pe notification, pe urma pe butonul import apoi select files, iti cauti melodia sau sunet ce vrei tu sa iti sune cand primesti smsuri. Inchizi fereastra Import ringtones, apesi pe butonul refresh si ar trebui sa iti vezi melodia in lista, te duci cu cursorul pe melodie si apesi set